Yeni Tasarımımız Hakkında

senua

ViP Üye
Merhaba arkadaşlar,

Sitemizin yeni tasarımı nasıl olmuş? Hâlen üzerinde çalışıyorum geliştirmeler yapacağım fakat eskisine nazaran daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?
Tasarım ve düzen olarak güzel ancak renk seçiminin mavi olması ve amblemin büyük bir satır yerine sol köşede küçük bir alanı kaplaması daha güzel olabilir. Daha öncede belirttiğim gibi yeni bir amblemin yapılması taraftarıyım. Sadece yazı yerine sembol içeriği olan yazı daha güzel olabilir. ( Örn. epvp logosu )

Konuyu başlatan #4

Deepblue

Yönetici
Administratör
Tasarım ve düzen olarak güzel ancak renk seçiminin mavi olması ve amblemin büyük bir satır yerine sol köşede küçük bir alanı kaplaması daha güzel olabilir. Daha öncede belirttiğim gibi yeni bir amblemin yapılması taraftarıyım. Sadece yazı yerine sembol içeriği olan yazı daha güzel olabilir. ( Örn. epvp logosu )
Xenforo'nun varsayılan teması mavi ağırlıklıydı ve sitenin eski hâli de mavi idi. Favori rengim mavi olmasına karşın bunlardan uzaklaşıp yeni birşeyler ortaya koymak istiyorum. Ayrıca turuncunun oyunlarda ağırlıklı olarak kullanılan bir renk olması sebebi ile bu rengi seçmemde etkili oldu.

Logo konusunda şuan elimizde bu var bir süre kullanacağız ilerde daha güzel bir logo yaptırabilirsek geçiş yaparız çok sorun değil. Logoyu büyük ve bir satıra özellikle koydum, üstte bir boşluk (kafa - header) olmasını istiyorum. O alan çok dar ve küçük olunca site gövdeden başlıyormuş gibi nahoş bir görüntü oluşuyor. O alanın sağına reklam bannerleri de eklenip alan dolduğunda logo o kadar yalnız durmaz daha güzel gözükecektir.

Görüşlerin için teşekkürler.

Benim sitede en kafamı karıştıran ve dağınık bir görüntü oldugunu düşündüğüm şey yazılan mesajlardan kişinin profil resmi yoksa nickinin baş harfiyle gösterilmesi. Bunun yerine Vsro adı altındaki logo veya sabitlenmis bi logoyla temsil edilebilir.

Konuyu başlatan #6

Deepblue

Yönetici
Administratör
Benim sitede en kafamı karıştıran ve dağınık bir görüntü oldugunu düşündüğüm şey yazılan mesajlardan kişinin profil resmi yoksa nickinin baş harfiyle gösterilmesi. Bunun yerine Vsro adı altındaki logo veya sabitlenmis bi logoyla temsil edilebilir.
Herkesin tek düze tek bir avatar ile temsil edilmesi pek hoş durmuyor açıkçası. Nicklerin ilk harfi her ne kadar saçma olsa da bu tekdüze sistemden biraz daha iyi gibime geliyor. Bir de o vsroforum avatarımız mavi ağırlıklı olduğu için tema ile uyuşmayacağını düşündüğümden kullanmadım.

Kendinize özgü bir avatar yüklerseniz daha yakışıklı olacaktır :)

Merhaba arkadaşlar,

Sitemizin yeni tasarımı nasıl olmuş? Hâlen üzerinde çalışıyorum geliştirmeler yapacağım fakat eskisine nazaran daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?
Başarılı bir geliştirme olmuş, daha da geliştirip güzel şeyler ortaya koyabilirsiniz. Tebrikler! @Deepblue