VSRO | NPC Yön Ayarlamak

BURAKSERiT

Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Ben yön konusunda şöyle birşey deniyorum.
Npc'yi koyduğum yerde, sağında, solunda, arkasında bi npc varsa onu bulup, onun konumunu atıyorum.
Eğer yoksa, konumu bulunan npc'lerin yanına, sağına, soluna, ilerisine ya da gerisine koyuyorum ve hiç bir türlü yön sorunu yaşamıyorum.
Npc ekleyen arkadaşlar bu şekilde yapabilir, yön hesaplamakla uğraşmazlar en azından.
Yön ayarlıyacam diye uğraşmaktan diğer editler geride kalır, boşa kafa yormayın dostlar.
Olan npc yönüne göre koyun gitsin.

Ben yön konusunda şöyle birşey deniyorum.
Npc'yi koyduğum yerde, sağında, solunda, arkasında bi npc varsa onu bulup, onun konumunu atıyorum.
Eğer yoksa, konumu bulunan npc'lerin yanına, sağına, soluna, ilerisine ya da gerisine koyuyorum ve hiç bir türlü yön sorunu yaşamıyorum.
Npc ekleyen arkadaşlar bu şekilde yapabilir, yön hesaplamakla uğraşmazlar en azından.
Yön ayarlıyacam diye uğraşmaktan diğer editler geride kalır, boşa kafa yormayın dostlar.
Olan npc yönüne göre koyun gitsin.
Bende her zaman bu yöntemi kullanmaktayım. :)

Ama olsun bu bilgiyi zaman zaman arayan oyuncular var. Onlar hem yazdıklarımızı görür, hemde paylaşımı. :) Hangisini tercih ederlerse. :)

select * from _RefObjCommon where CodeName128 ='NPC_TD_THIEF_SELL'------ npc kodu
SELECT * FROM Tab_RefTactics where dwobjID = '2178'-------refobjcommon ıd si çıkan sonucta dw tacticsıd alta yazcaksınız
SELECT * FROM Tab_RefNest where dwTacticsID = " 3 tane sonuc cıkıcak dwnest ıd sini aşşagıda vermiş oldugum Örnek=4440- yazcaksınız
-----------------------------------------------------------------------
NOT= NPC NİN YÖNÜ NASIL OLMASINI İSTİYORSANIZ OYUN İÇİNDEKİ NPCNİN wInitialDir deki kodu aşşagıya wInitialdir yazarsanız
ilk verdiğim kodda cıkan sonucuda npc kodunu dwnest ıd ye yazarsanız npc niz kısa yoldan yönü değişecektir

--------------------------------------------------------
USE SRO_VT_SHARD UPDATE Tab_RefNest set wInitialDir='-16203' Where dwNestID like '4440'------ BU KOD NPC YON DEĞİŞTİRİR
--------------------------------------------------------
Benim kısa yoldan yazmış oldugum query budur arkadaşlar query veya prosodor olsun mantıgınızla düşünürseniz
kısa yoldan başarıya ulasacagınıza inaniyorum en hızlı yön değiştirme taktiği şuan en iyisi budur [CodedBySameD]