vSro 2x Game Server Kurulumu [VİDEOLU]

BURAKSERiT

Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Konu ve anlatım için gerçekten teşekkürler kardeşim, vSro alemi forum sayesinde hat safhaya çıkıyor. Emeğine, sesine sağlık. :shy:

Kod:
Videoyu atlayarak, kendine ait yerleri almaya çalışanlar kesinlikle hata alacaktır. Başından sonuna kadar dikkatlice izleyin!

Konuyu başlatan #23
BURAKSERIT' Alıntı:
Konu ve anlatım için gerçekten teşekkürler kardeşim, vSro alemi forum sayesinde hat safhaya çıkıyor. Emeğine, sesine sağlık. :shy:

Kod:
Videoyu atlayarak, kendine ait yerleri almaya çalışanlar kesinlikle hata alacaktır. Başından sonuna kadar dikkatlice izleyin!
Eyvallah :)
Şu vsro alemi artık çöp sunucu şirketlerinden (işinin hakkını veremeyen ve para çalan) ve çöp oyunlardan arınsın. Artık kalite gelsin Türkiye'yede. Herkes kendi editini öğrensin :)
Verdiğin kodu not olarak düşecem eğer ben yazmamışsam

Konuyu başlatan #24
Arkadaşlar bu video ve dosyalarla kurulum yapan arkadaşlar olumlu/olumsuz dönüşlerini mutlaka yapsın. Hatamız varsa bunu incleeyelim. Eğer videodaki gibi sorunsuz açıp maplerde sıkıntısız dolaşıyorsanız bunu bana geri dönüş olarak bildirin. Hatamız varsada düzeltelim

Konuyu başlatan #26
Azelbilisim' Alıntı:
@HistoricaL Gerçekten Eline Koluna Sesine sağlık güzel paylaşım olmuş. Peki 2. Agent için Filese Eklemeler yapılabilirmi ?
Öncelikle teşekkür ederim :)
2x agent için bir bilgim yok muhtemelen yapılabilir ama bende 2x agent olmadığı için net bişi diyemiyorum. Tuna arkadaşımızda vardı belki paylaşırsa inceleriz onuda

acaba 2x gameserveri 2. makinayamı kurucaz yoksa ikisinide oynu kurcamız makinalaramı kurucaz teamdan sıfırdan kurulum için yardımcı olurmusun sadece serverleri bir birine bağlama konusunda

Konuyu başlatan #31
Data dosyalarını attıysan her ikisinede + DB düzgünse açılmama gibi bir şeyi olamaz. Video sonuna kadar detaylı ve kapsamlıdır. Konu + videoyu detaylı incelersen hatasız açarsın. DB hatalarınız varsa o kısıma ben meshul değilim :)

HistoricaL' Alıntı:
Data dosyalarını attıysan her ikisinede + DB düzgünse açılmama gibi bir şeyi olamaz. Video sonuna kadar detaylı ve kapsamlıdır. Konu + videoyu detaylı incelersen hatasız açarsın. DB hatalarınız varsa o kısıma ben meshul değilim :)
ilk video'da verdin gibi portları engelledim actım acaba 2x de farklımı portlar ondan yapabilirmi video yu sonuna kadar atlamadan izledim 1. makinada acılmıyor

Konuyu başlatan #33
Portları yasaklama. İlk videoda anlattığım BLOCK'ların tamamını kaldır. Yani port veya program blocklama. Firewall'da izin verilmeyen herşey blockludur.
Onları sil ordan(sadece blockları). Bu bilgiyi video çektikten sonra edindiğim için video eski kaldı biraz.

Kaldırdım gene aynı cfg deki common'da arena ödülünü değiştirdim acaba ondan sorun yapabilirmi yüklemeden kapanıyor

Konuyu başlatan #35
Legend' Alıntı:
Kaldırdım gene aynı cfg deki common'da arena ödülünü değiştirdim acaba ondan sorun yapabilirmi yüklemeden kapanıyor
Farklı bir DB indirip denemenizi yapın ve o ödülü eski haline çevirin. Eğer sorun kalkarsa muhtemelen DB'den kaynaklıdır. 
Önce ödül değiştirip 1 kere deneyin. Sonra DB'yi değiştirin belkide ödüldendir. Olmayan bir itemi eklemiş olabilirsiniz. Çok olası değil ama denemekte fayda var

HistoricaL' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,​

Bu konuda 2x GS kurulumunu anlatan videoyu ve bunun dosyalarını sizinle paylaşacağım. Bu dosyalar birçok yerde paylaşıldı ama çoğu darmadağın, doğru olanlarını da birçok kişi seçememekte. Dolayısı ile dosyaları topladım ve düzgün bir halini sizlerle sunuyorum.​
Daha önce bunun net bir anlatımına rastlamadığım için videolu güzel bir anlatım çıkartmayı amaçladım. İnşallah güzel bir sunum olmuştur.​

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Arkadaşlar ikinci GS'nin bulunacağı yan makinenize ".Net Framework 3.5.1'i " yüklemeniz lazım. Server Manager'i açın ve Roles sekmesine tıklayıp sağ bölümden Add Roles'a tıklayın. Ardından SADECE "Application Server'i " işaretleyip Next diyin. Sonraki açılan sayfada  SADECE ".Net FrameWork 3.5.1'i " işaretleyip Next diyin ve ardından INSTALL diyerek bunu kurdurun. Ardından sunucunuza 1 kere restart atın. Ana makinenizin kurulumunu zaten başka videoda anlatmıştık o yüzden onu düzgün kurun ancak yan makinenizi bu verdiğim bilgi ile hazırlayın. Yan makinenizde Net Framework haricinde hiçbir şeye ihtiyacınız yok o sebeple yüklemeyin. Yüklüyse de lütfen ya format atın yada kaldırın. Çünkü gerek yok ve kalabalık yapmasına da lüzum yok. Bu önemli notu videoda düşmeyi unutmuşum. Buna dikkat etmediğiniz taktirde 2. makinenizdeki GS  Runtime Error verebilir. Dolayısıyla bunu DİKKATE ALIN !!!

Kod:
KURULUM ANLATIM VIDEOSU

KURULUM DOSYALARI VE GEREKLİ BİLGİLER
Videoda kullandığımız dosyaları ve aynı zamanda SQL'i dışarıya açmabilmenin anlatımını burada vermekteyiz. Bu aşağıdakileride dikkate alınız.​

2x GS Server Files Dosyaları : İNDİRME LİNKİ
Server Files için Data Dosyası (İsteğe Bağlı) : İNDİRME LİNKİ
SQL'i Dışarıya Açmayı Anlatan Konu : KONU LİNKİ

Merhaba Armağan İşlerimden Dolayı Yeni Fırsat Buldum 2x Gameserver Kurmak için Machinemanager Kayıt Olmuyor Request certi Hatası Veriyor Sebebi Ne Olabilir Solo Files'ler Açılıyor Server Herhangi Bir Sorun Görünmüyor ?

Sorun CERT Ayarlarında Muhtamelen Fakat inceliyorum İlk Başta Globalmanager Bile Açılmıyordu Sonrada Portların Farklı Olduğunu Fark Ettim Solo Server Filesdeki Portları NoteData İçerisindeki Entry8e Kadar Olan Portları 2x GameServer'daki CERTdeki notedata İçerisinde Yazdım Sonrasında GLobalmanager Açıldı Ancak Machinemanager CERTe Kayıt Olmuyor.

Konuyu başlatan #39
hX0-' Alıntı:
HistoricaL' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,​

Bu konuda 2x GS kurulumunu anlatan videoyu ve bunun dosyalarını sizinle paylaşacağım. Bu dosyalar birçok yerde paylaşıldı ama çoğu darmadağın, doğru olanlarını da birçok kişi seçememekte. Dolayısı ile dosyaları topladım ve düzgün bir halini sizlerle sunuyorum.​
Daha önce bunun net bir anlatımına rastlamadığım için videolu güzel bir anlatım çıkartmayı amaçladım. İnşallah güzel bir sunum olmuştur.​

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Arkadaşlar ikinci GS'nin bulunacağı yan makinenize ".Net Framework 3.5.1'i " yüklemeniz lazım. Server Manager'i açın ve Roles sekmesine tıklayıp sağ bölümden Add Roles'a tıklayın. Ardından SADECE "Application Server'i " işaretleyip Next diyin. Sonraki açılan sayfada  SADECE ".Net FrameWork 3.5.1'i " işaretleyip Next diyin ve ardından INSTALL diyerek bunu kurdurun. Ardından sunucunuza 1 kere restart atın. Ana makinenizin kurulumunu zaten başka videoda anlatmıştık o yüzden onu düzgün kurun ancak yan makinenizi bu verdiğim bilgi ile hazırlayın. Yan makinenizde Net Framework haricinde hiçbir şeye ihtiyacınız yok o sebeple yüklemeyin. Yüklüyse de lütfen ya format atın yada kaldırın. Çünkü gerek yok ve kalabalık yapmasına da lüzum yok. Bu önemli notu videoda düşmeyi unutmuşum. Buna dikkat etmediğiniz taktirde 2. makinenizdeki GS  Runtime Error verebilir. Dolayısıyla bunu DİKKATE ALIN !!!

Kod:
KURULUM ANLATIM VIDEOSU

KURULUM DOSYALARI VE GEREKLİ BİLGİLER
Videoda kullandığımız dosyaları ve aynı zamanda SQL'i dışarıya açmabilmenin anlatımını burada vermekteyiz. Bu aşağıdakileride dikkate alınız.​

2x GS Server Files Dosyaları : İNDİRME LİNKİ
Server Files için Data Dosyası (İsteğe Bağlı) : İNDİRME LİNKİ
SQL'i Dışarıya Açmayı Anlatan Konu : KONU LİNKİ

Merhaba Armağan İşlerimden Dolayı Yeni Fırsat Buldum 2x Gameserver Kurmak için Machinemanager Kayıt Olmuyor Request certi Hatası Veriyor Sebebi Ne Olabilir Solo Files'ler Açılıyor Server Herhangi Bir Sorun Görünmüyor ?
Videoyu birebir takip edip belkide baştan kurduğunda sorun yaşamayacaksın ^^ Cert olmaz yoksa. Bir yerde mutlak hatan var

HistoricaL' Alıntı:
hX0-' Alıntı:
Videoyu birebir takip edip belkide baştan kurduğunda sorun yaşamayacaksın ^^ Cert olmaz yoksa. Bir yerde mutlak hatan var
Adım Adım Takip Ederek Uyguladım Fakat Dalgınlık Olmuş Olabilir Malum Bu Sıra Baya Yoğunum Tekrar Deneyip Yorum Yazacağım Teşekkürler İlgine.