vSro 2x Game Server Kurulumu [VİDEOLU]

Konuyu başlatan #1
Arkadaşlar merhaba,

Bu konuda 2x GS kurulumunu anlatan videoyu ve bunun dosyalarını sizinle paylaşacağım. Bu dosyalar birçok yerde paylaşıldı ama çoğu darmadağın, doğru olanlarını da birçok kişi seçememekte. Dolayısı ile dosyaları topladım ve düzgün bir halini sizlerle sunuyorum.
Daha önce bunun net bir anlatımına rastlamadığım için videolu güzel bir anlatım çıkartmayı amaçladım. İnşallah güzel bir sunum olmuştur.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Arkadaşlar ikinci GS'nin bulunacağı yan makinenize ".Net Framework 3.5.1'i " yüklemeniz lazım. Server Manager'i açın ve Roles sekmesine tıklayıp sağ bölümden Add Roles'a tıklayın. Ardından SADECE "Application Server'i " işaretleyip Next diyin. Sonraki açılan sayfada SADECE ".Net FrameWork 3.5.1'i " işaretleyip Next diyin ve ardından INSTALL diyerek bunu kurdurun. Ardından sunucunuza 1 kere restart atın. Ana makinenizin kurulumunu zaten başka videoda anlatmıştık o yüzden onu düzgün kurun ancak yan makinenizi bu verdiğim bilgi ile hazırlayın. Yan makinenizde Net Framework haricinde hiçbir şeye ihtiyacınız yok o sebeple yüklemeyin. Yüklüyse de lütfen ya format atın yada kaldırın. Çünkü gerek yok ve kalabalık yapmasına da lüzum yok. Bu önemli notu videoda düşmeyi unutmuşum. Buna dikkat etmediğiniz taktirde 2. makinenizdeki GS Runtime Error verebilir. Dolayısıyla bunu DİKKATE ALIN !!!

Kod:
Videoyu atlayarak, kendine ait yerleri almaya çalışanlar kesinlikle hata alacaktır. Başından sonuna kadar dikkatlice izleyin!

KURULUM ANLATIM VIDEOSU

KURULUM DOSYALARI VE GEREKLİ BİLGİLER
Videoda kullandığımız dosyaları ve aynı zamanda SQL'i dışarıya açmabilmenin anlatımını burada vermekteyiz. Bu aşağıdakileride dikkate alınız.

2x GS Server Files Dosyaları (MEGA) : İNDİRME LİNKİ
[size=medium]2x GS Server Files Dosyaları (YANDEX) : İNDİRME LİNKİ[/size]
Server Files için Data Dosyası (İsteğe Bağlı) : İNDİRME LİNKİ
SQL'i Dışarıya Açmayı Anlatan Konu : KONU LİNKİ

Moderatör tarafında düzenlendi:
RE: vSro 2x GS Kurulumu [VİDEOLU]

Ellerine Sağlık çok başarılı yararlı paylaşımdan dolayı teşekkür ederim, inşallah emeğine saygı gösterirler,

teşekkürler karşılıksız çok başarılı konular ele alınıyor bu forumda emeginize saglık.

Konuyu başlatan #5

PurePower' Alıntı:
güzel anlatımın için teşekkürler :)
Güzel video editin için teşekkürler :)

Akasha' Alıntı:
Ellerine Sağlık çok başarılı yararlı paylaşımdan dolayı teşekkür ederim, inşallah emeğine saygı gösterirler,
Teşekkür ederim, tek moral kaynağımız o :)

MUCO' Alıntı:
teşekkürler karşılıksız çok başarılı konular ele alınıyor bu forumda emeginize saglık.
Teşekkür ederim forumu oluşturma amacımız bilmeyen arkadaşlara birşeyler aktarabilmekti, bunun için çalışıyoruz :)

payşalım için teşekkür ederiz sql dışarıya acmasakta oluyormu bu yaptınız işlem acaba

Konuyu başlatan #8

eraykaratas' Alıntı:
güzel anlatımın için teşekkürler :)
Sağolasın :)

JonTurk' Alıntı:
payşalım için teşekkür ederiz sql dışarıya acmasakta oluyormu bu yaptınız işlem acaba
SQL'i dışarı açtığınızda herkese açılacağı anlamı taşımaz. SQL'i dışarı açmazsanız İkinci GS SQL'e bağlanamaz veri alışverişinde bulunamaz. İkinci GS'de yapılanların SQL'e kaydolması için mantıken SQL izni olmalı. Dışarı açmadan da diğer makinaya izin verme yolu yok. Dışarı açmak demek herkese açmak demek değil. Videoyu ve konuyu çok iyi takip ederseniz sorunsuz bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Defalarca kez yaptığım bir işlemdir ;)

Konuyu başlatan #10
silverrains' Alıntı:
teşekkürler bi sorum olucak 3. makinam varsa 3x Yapa bilirmiyim ?
Yapabilirsin ancak videodada söylediğim gibi şunu yapmalısın. Tek gs çalıştıran ini dosyalarını ve 2 gs çalıştıran (benim verdiğim) ini dosyalarını karşılaştırıp nasıl 2'ye çıkarıldığını çözersen  kendin eklemeler yapıp dosyaları 3.gs'li hale getirebilirsin. Direk benim dosyalarımı hiç düzenlemeden bunu yapman mümkün değil.

HistoricaL' Alıntı:
silverrains' Alıntı:
teşekkürler bi sorum olucak 3. makinam varsa 3x Yapa bilirmiyim ?
Yapabilirsin ancak videodada söylediğim gibi şunu yapmalısın. Tek gs çalıştıran ini dosyalarını ve 2 gs çalıştıran (benim verdiğim) ini dosyalarını karşılaştırıp nasıl 2'ye çıkarıldığını çözersen  kendin eklemeler yapıp dosyaları 3.gs'li hale getirebilirsin. Direk benim dosyalarımı hiç düzenlemeden bunu yapman mümkün değil.
teşekkürler :)

Bu guzel tanitim icin bence herkes bir tesekkuru borc bilmeli. Zira ben yuksek meblalara kuruyorum. Arkadasimiz 45 dakika kendi kendine konusarak en zor seyi basarmis.
Tesekkurler.

Konuyu başlatan #15
Coded By Promaker' Alıntı:
Bu guzel tanitim icin bence herkes bir tesekkuru borc bilmeli. Zira ben yuksek meblalara kuruyorum. Arkadasimiz 45 dakika kendi kendine konusarak en zor seyi basarmis.
Tesekkurler.
Teşekkür ederim :) İnşallah katkısı olmuştur arkadaşlara.

dargdarg18' Alıntı:
Konu için teşekkürler başarılarının devamını diliyorum :)
Teşekkürler :) Yakında dw cave'yi Job yapma geliyor senin beklediğin konulardandı sanırım ^^

Zynx' Alıntı:
2.makınada minumum ram kaç gb olmalı malum sadece 2.gs için kurucaz bi açıklama fena olmazdı.
Videoda bundan bahsettiydim sanki. 6~8gb ramli bir makine yeterli olur. GS 3-4gb yiyor genelde.

HistoricaL' Alıntı:
Coded By Promaker' Alıntı:
Tesekkurler.
Teşekkür ederim :) İnşallah katkısı olmuştur arkadaşlara.

dargdarg18' Alıntı:
Konu için teşekkürler başarılarının devamını diliyorum :)
Teşekkürler :) Yakında dw cave'yi Job yapma geliyor senin beklediğin konulardandı sanırım ^^

Zynx' Alıntı:
2.makınada minumum ram kaç gb olmalı malum sadece 2.gs için kurucaz bi açıklama fena olmazdı.
Videoda bundan bahsettiydim sanki. 6~8gb ramli bir makine yeterli olur. GS 3-4gb yiyor genelde.
Daha yeni indiriyorumda indirince göz atıcam emeğine sağlık.

HistoricaL' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,​

Bu konuda 2x GS kurulumunu anlatan videoyu ve bunun dosyalarını sizinle paylaşacağım. Bu dosyalar birçok yerde paylaşıldı ama çoğu darmadağın, doğru olanlarını da birçok kişi seçememekte. Dolayısı ile dosyaları topladım ve düzgün bir halini sizlerle sunuyorum.​
Daha önce bunun net bir anlatımına rastlamadığım için videolu güzel bir anlatım çıkartmayı amaçladım. İnşallah güzel bir sunum olmuştur.​

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Arkadaşlar ikinci GS'nin bulunacağı yan makinenize ".Net Framework 3.5.1'i " yüklemeniz lazım. Server Manager'i açın ve Roles sekmesine tıklayıp sağ bölümden Add Roles'a tıklayın. Ardından SADECE "Application Server'i " işaretleyip Next diyin. Sonraki açılan sayfada  SADECE ".Net FrameWork 3.5.1'i " işaretleyip Next diyin ve ardından INSTALL diyerek bunu kurdurun. Ardından sunucunuza 1 kere restart atın. Ana makinenizin kurulumunu zaten başka videoda anlatmıştık o yüzden onu düzgün kurun ancak yan makinenizi bu verdiğim bilgi ile hazırlayın. Yan makinenizde Net Framework haricinde hiçbir şeye ihtiyacınız yok o sebeple yüklemeyin. Yüklüyse de lütfen ya format atın yada kaldırın. Çünkü gerek yok ve kalabalık yapmasına da lüzum yok. Bu önemli notu videoda düşmeyi unutmuşum. Buna dikkat etmediğiniz taktirde 2. makinenizdeki GS  Runtime Error verebilir. Dolayısıyla bunu DİKKATE ALIN !!!

KURULUM ANLATIM VIDEOSU

Videoda kullandığımız dosyaları ve aynı zamanda SQL'i dışarıya açmabilmenin anlatımını burada vermekteyiz. Bu aşağıdakileride dikkate alınız.​

2x GS Server Files Dosyaları : İNDİRME LİNKİ
Server Files için Data Dosyası (İsteğe Bağlı) : İNDİRME LİNKİ
SQL'i Dışarıya Açmayı Anlatan Konu : KONU LİNKİ
Armağan Çok Güzel Bir Paylaşım Olmuş Açıkcası Şahsen Uzun Zamandır Bekliyordum Emeğine Sağlık 2x GameServer dan yola Çıkıp 4x Game Server Yapılabilir mi ?

Konuyu başlatan #18
hX0-' Alıntı:
HistoricaL' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,​

Bu konuda 2x GS kurulumunu anlatan videoyu ve bunun dosyalarını sizinle paylaşacağım. Bu dosyalar birçok yerde paylaşıldı ama çoğu darmadağın, doğru olanlarını da birçok kişi seçememekte. Dolayısı ile dosyaları topladım ve düzgün bir halini sizlerle sunuyorum.​
Daha önce bunun net bir anlatımına rastlamadığım için videolu güzel bir anlatım çıkartmayı amaçladım. İnşallah güzel bir sunum olmuştur.​

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Arkadaşlar ikinci GS'nin bulunacağı yan makinenize ".Net Framework 3.5.1'i " yüklemeniz lazım. Server Manager'i açın ve Roles sekmesine tıklayıp sağ bölümden Add Roles'a tıklayın. Ardından SADECE "Application Server'i " işaretleyip Next diyin. Sonraki açılan sayfada  SADECE ".Net FrameWork 3.5.1'i " işaretleyip Next diyin ve ardından INSTALL diyerek bunu kurdurun. Ardından sunucunuza 1 kere restart atın. Ana makinenizin kurulumunu zaten başka videoda anlatmıştık o yüzden onu düzgün kurun ancak yan makinenizi bu verdiğim bilgi ile hazırlayın. Yan makinenizde Net Framework haricinde hiçbir şeye ihtiyacınız yok o sebeple yüklemeyin. Yüklüyse de lütfen ya format atın yada kaldırın. Çünkü gerek yok ve kalabalık yapmasına da lüzum yok. Bu önemli notu videoda düşmeyi unutmuşum. Buna dikkat etmediğiniz taktirde 2. makinenizdeki GS  Runtime Error verebilir. Dolayısıyla bunu DİKKATE ALIN !!!

KURULUM ANLATIM VIDEOSU

Videoda kullandığımız dosyaları ve aynı zamanda SQL'i dışarıya açmabilmenin anlatımını burada vermekteyiz. Bu aşağıdakileride dikkate alınız.​

2x GS Server Files Dosyaları : İNDİRME LİNKİ
Server Files için Data Dosyası (İsteğe Bağlı) : İNDİRME LİNKİ
SQL'i Dışarıya Açmayı Anlatan Konu : KONU LİNKİ
Armağan Çok Güzel Bir Paylaşım Olmuş Açıkcası Şahsen Uzun Zamandır Bekliyordum  Emeğine Sağlık  2x GameServer dan yola Çıkıp 4x Game Server Yapılabilir mi ?
Aynı soruyu sordular :)
Cevaplamıştım yukarıda

@HistoricaL Sorry Armağan Hiç Okumadım Bile Yorumları Video Açtım Bir Yandan İzlerken Bir Yandan Aklıma 4x GameServer Geldi Dedim Hemen sorayım Heycan Hahahaha