Unique Spawn Sorunu

Konuyu başlatan #1

BURAKSERiT

Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Job Cave'ye 2 adet unique ekledim, RefHive tablosundan GameWorldID'lerini 60 yaptım (Jobta gözükmesi için), exeleri yeniden başlattım ama uniqueler spawn olmuyor.
Diğer bir konu, dışarıya Roc ve Jangan Cave'ye medusa ekledim, bunlarda spawn olmuyor.
Respaws süreleri düşürünce Roc çıkıyor ama 12 saat yada 24 saat yapınca spawn olmuyorlar.
Job Cave'deki uniqueleri hiç spawn yapamadım.

Edit: Bahsettiğim uniquelerin spawn süresini 1 saniye yapınca hepsi slotunda belirdi şu an. Fakat 12-24 saat ara ile çıkması isteyince (saniye olarak) server açılınca spawn olmuyorlar.

Cvp: Unique Spawn Sorunu

BURAKSERIT' Alıntı:
Job Cave'ye 2 adet unique ekledim, RefHive tablosundan GameWorldID'lerini 60 yaptım (Jobta gözükmesi için), exeleri yeniden başlattım ama uniqueler spawn olmuyor.
Diğer bir konu, dışarıya Roc ve Jangan Cave'ye medusa ekledim, bunlarda spawn olmuyor.
Respaws süreleri düşürünce Roc çıkıyor ama 12 saat yada 24 saat yapınca spawn olmuyorlar.
Job Cave'deki uniqueleri hiç spawn yapamadım.

Edit: Bahsettiğim uniquelerin spawn süresini 1 saniye yapınca hepsi slotunda belirdi şu an. Fakat 12-24 saat ara ile çıkması isteyince (saniye olarak) server açılınca spawn olmuyorlar.
Bende dışarıya bi yere 3 günlük Roc eklemiştim çıkmadıgını bi hafta önce gördüm server açık süresini hiç değiştirmedim ama Job cave Uniquelerininde aynı sıkıntıda oldugunu bilmiyordum

Konuyu başlatan #3

BURAKSERiT

Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Sorun neden kaynaklı bilmiyorum, server saatini aylar sonrasına alıyorum yine spawn olmuyor.

Cvp: RE: Unique Spawn Sorunu

BURAKSERIT' Alıntı:
Sorun neden kaynaklı bilmiyorum, server saatini aylar sonrasına alıyorum yine spawn olmuyor.
Ben iki türlüde denedim onu server saatini geri almayı ve 3 gün beklemeyi gerçi server açık kaç gündür ama çıkmıyor

PHP:
USE SRO_VT_SHARD /* Add Unique Spot By Arabianfox */ 

DECLARE @UNIQUE VARCHAR (129) 
DECLARE @CHARNAME VARCHAR (64) 
DECLARE @mindealy INT 
DECLARE @maxdelay int 
DECLARE @INITRADIUS INT 
DECLARE @RADIUS int 
DECLARE @MAXNEST int = (SELECT MAX (dwNestID) FROM Tab_RefNest)+1 
DECLARE @MAXHIVE int = (SELECT MAX (dwHiveID) FROM Tab_RefHive)+1 
DECLARE @MAXTACTICS int = (SELECT MAX (dwTacticsID) FROM Tab_RefTactics)+1 

/* put your settings here */ 
SET @UNIQUE = 'MOB_JUPITER_YUNO' -- Unique code name from _RefobjCommon table 
SET @CHARNAME = 'CHARNAME' -- Character name from _Char table to get mob position X Y Z 
SET @mindealy = 60  -- Minimum time before appears in seconds 
SET @maxdelay = 120  -- Maximum time before appears in seconds 
SET @INITRADIUS = 100  -- Radius around spot unique can generated at 
SET @RADIUS = 500  -- Radius around spot Unique can move in 
/* end of settings area */ 

/* get ID of mob by code name */ 
Declare @MOBID int SET @MOBID = (SELECT ID FROM _RefObjCommon WHERE CodeName128 = @UNIQUE) 

SET IDENTITY_INSERT Tab_RefTactics ON 
INSERT INTO Tab_RefTactics (dwTacticsID,dwObjID,btAIQoS,nMaxStamina,btMaxStaminaVariance,nSightRange,btAggressType,AggressData,btChangeTarget,btHelpRequestTo,btHelpResponseTo,btBattleStyle,BattleStyleData,btDiversionBasis,DiversionBasisData1,DiversionBasisData2,DiversionBasisData3,DiversionBasisData4,DiversionBasisData5,DiversionBasisData6,DiversionBasisData7,DiversionBasisData8,btDiversionKeepBasis,DiversionKeepBasisData1,DiversionKeepBasisData2,DiversionKeepBasisData3,DiversionKeepBasisData4,DiversionKeepBasisData5,DiversionKeepBasisData6,DiversionKeepBasisData7,DiversionKeepBasisData8,btKeepDistance,KeepDistanceData,btTraceType,btTraceBoundary,TraceData,btHomingType,HomingData,btAggressTypeOnHoming,btFleeType,dwChampionTacticsID,AdditionOptionFlag,szDescString128) VALUES 
(@MAXTACTICS,@MOBID,0,500,50,200,0,0,2,2,2,0,0,5,0,0,0,0,0,30,0,0,4,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,1,500,0,0,2,0,0,112,@UNIQUE) 
SET IDENTITY_INSERT Tab_RefTactics OFF 

SET IDENTITY_INSERT Tab_RefHive ON 
INSERT INTO Tab_RefHive (dwHiveID,btKeepMonsterCountType,dwOverwriteMaxTotalCount,fMonsterCountPerPC,dwSpawnSpeedIncreaseRate,dwMaxIncreaseRate,btFlag,GameWorldID,HatchObjType,szDescString128) VALUES 
(@MAXHIVE,0,1,0,0,0,0,1,1,@UNIQUE) 
SET IDENTITY_INSERT Tab_RefHive OFF 

/* get position coordinates of your character */ 

DECLARE @REGION INT SET @REGION = (SELECT (LatestRegion) FROM _Char WHERE CharName16 = @CHARNAME) 
DECLARE @POSX INT SET @POSX = (SELECT (POSX) FROM _Char WHERE CharName16 = @CHARNAME) 
DECLARE @POSY INT SET @POSY = (SELECT (POSY) FROM _Char WHERE CharName16 = @CHARNAME) 
DECLARE @POSZ INT SET @POSZ = (SELECT (POSZ) FROM _Char WHERE CharName16 = @CHARNAME) 

SET IDENTITY_INSERT Tab_RefNest ON 
INSERT INTO Tab_RefNest (dwNestID,dwHiveID,dwTacticsID,nRegionDBID,fLocalPosX,fLocalPosY,fLocalPosZ,wInitialDir,nRadius,nGenerateRadius,nChampionGenPercentage,dwDelayTimeMin,dwDelayTimeMax,dwMaxTotalCount,btFlag,btRespawn,btType) VALUES 
(@MAXNEST,@MAXHIVE,@MAXTACTICS,@REGION,@POSX,@POSY,@POSZ,0,@RADIUS,@INITRADIUS,0,@mindealy,@maxdelay,1,0,1,0) 
SET IDENTITY_INSERT Tab_RefNest OFF 

print '' 
print '' 
print 'Done!'
Bunu bir deneyin ben bununla Dışarıya Roc eklemiştim fakat düzenleyip ekleyin iyice bir bakın test edin

Konuyu başlatan #6

BURAKSERiT

Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Unique ekleniyor, eklenmesinde sorun yok. Spawn saatini yükseltip res atınca unique slotta olmuyor.

Süreyi yükske tutunca buga girme olayını unutmuşun 3~5 saatte düşmesi gereken Lord Yarkan 18 saatte düşüyordu isroda :)
Bilmem gereken mesajı verebildim mi ^^

Konuyu başlatan #10

BURAKSERiT

Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Deli etti beni 2 saati bile atmıyor. Özel uniqueler ekledim. 1 saniye yapınca sıkıntı yok, süreyi yükseltince spawn olmuyor.
Nasıl çözücem bu sorunu resmen kafayı yedim, planlarımı alt üst ediyor bu.

USE SRO_VT_SHARD
--Special thanks to RZ <-- (Türkçeleştirme ve düzenleme StrawBerry)
DECLARE @UNIQUE VARCHAR (129)
DECLARE @CHARNAME VARCHAR (64)
DECLARE @mindealy INT
DECLARE @maxdelay int
DECLARE @INITRADIUS INT
DECLARE @RADIUS int
DECLARE @MAXNEST int = (SELECT MAX (dwNestID) FROM Tab_RefNest)+1
DECLARE @MAXHIVE int = (SELECT MAX (dwHiveID) FROM Tab_RefHive)+1
DECLARE @MAXTACTICS int = (SELECT MAX (dwTacticsID) FROM Tab_RefTactics)+1

SET @UNIQUE = 'MOB_RM_ROC' -- Unique k****u yaziyorsunuz RefObjCommondan - CodeName128 ' columnunda bulabilirsiniz..
SET @CHARNAME = 'CHARNAME' -- X Y Z koordinatlarini alacagi karakterin ismi - Char tablosu CharName16 columnunda bulabilirsiniz.
SET @mindealy = 60 -- Saniyede bir belirdikten önce min.süre
SET @maxdelay = 120 -- Saniyede bir belirdikten önce max.süre
SET @INITRADIUS = 100 -- Unique'nin belirdigi spotun çevresi
SET @RADIUS = 500 -- Unique'nin hareket ettigi spotun (bölgenin) çevresi

Declare @MOBID int SET @MOBID = (SELECT ID FROM _RefObjCommon WHERE CodeName128 = @UNIQUE)

INSERT INTO Tab_RefTactics (dwTacticsID,dwObjID,btAIQoS,nMaxStamina,btMaxStaminaVariance,nSightRange,btAggressType,AggressData,btChangeTarget,btHelpRequestTo,btHelpResponseTo,btBattleStyle,BattleStyleData,btDiversionBasis,DiversionBasisData1,DiversionBasisData2,DiversionBasisData3,DiversionBasisData4,DiversionBasisData5,DiversionBasisData6,DiversionBasisData7,DiversionBasisData8,btDiversionKeepBasis,DiversionKeepBasisData1,DiversionKeepBasisData2,DiversionKeepBasisData3,DiversionKeepBasisData4,DiversionKeepBasisData5,DiversionKeepBasisData6,DiversionKeepBasisData7,DiversionKeepBasisData8,btKeepDistance,KeepDistanceData,btTraceType,btTraceBoundary,TraceData,btHomingType,HomingData,btAggressTypeOnHoming,btFleeType,dwChampionTacticsID,AdditionOptionFlag,szDescString128) VALUES
(@MAXTACTICS,@MOBID,0,500,50,200,0,0,2,2,2,0,0,5,0,0,0,0,0,30,0,0,4,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,1,500,0,0,2,0,0,112,@UNIQUE)

INSERT INTO Tab_RefHive (dwHiveID,btKeepMonsterCountType,dwOverwriteMaxTotalCount,fMonsterCountPerPC,dwSpawnSpeedIncreaseRate,dwMaxIncreaseRate,btFlag,GameWorldID,HatchObjType,szDescString128) VALUES
(@MAXHIVE,0,1,0,0,0,0,1,1,@UNIQUE)

DECLARE @REGION INT SET @REGION = (SELECT (LatestRegion) FROM _Char WHERE CharName16 = @CHARNAME)
DECLARE @POSX INT SET @POSX = (SELECT (POSX) FROM _Char WHERE CharName16 = @CHARNAME)
DECLARE @POSY INT SET @POSY = (SELECT (POSY) FROM _Char WHERE CharName16 = @CHARNAME)
DECLARE @POSZ INT SET @POSZ = (SELECT (POSZ) FROM _Char WHERE CharName16 = @CHARNAME)

INSERT INTO Tab_RefNest (dwNestID,dwHiveID,dwTacticsID,nRegionDBID,fLocalPosX,fLocalPosY,fLocalPosZ,wInitialDir,nRadius,nGenerateRadius,nChampionGenPercentage,dwDelayTimeMin,dwDelayTimeMax,dwMaxTotalCount,btFlag,btRespawn,btType) VALUES
(@MAXNEST,@MAXHIVE,@MAXTACTICS,@REGION,@POSX,@POSY,@POSZ,0,@RADIUS,@INITRADIUS,0,@mindealy,@maxdelay,1,0,1,0)

BU QUERYİ KULLAN sANİYEDE BİR BELİRDİKTEN ÖNCE MAX SURE VAR 120 YAZAN YER ORAYA EKLE SANİYEYİ SADECE BÜYÜK İHTİMALLE SEN DİRİLMEYİDE SW ACILDIKTAN 3 SAAT 5 SAAT YAPISYOSUNDUR ÖRNEK OLARAK VERDİM SADECE 120 OLAN YERİ DEĞİŞTİR BİDE Radiusunu flan ayarlarsın

Konuyu başlatan #18

BURAKSERiT

Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Evet, ikisinide eşit sürede yapıyorum.
Şöyle birşeyde var, min delay'ı 1 saniye yapıp max delay'ı 24 saat yapıp (saniye olarak) serverı açınca yine spawn olmuyorlar.

Aslına bakılırsa aynı sorun bendede var medusa ekledim 5/7 saat olarak girdim o sorunsuz çalışıyor sw açtığımda çıkıyor ama roc ekleyip 2/5 gün olarak girdim sw açıldığında çıkmıyor. İlk ekleme anımda spawn olmuştu ama öldürdükten sonra süresi gelince çıkar diye düşündüm girdiğin süreyi beklediğinde çıktımı sende ?