Scroll Reinforce Çalıştırmak

Konuyu başlatan #1
Birinin çalışmasını sağlamak için yardıma ihtiyacım var, nasıl yardımcı olabilir misiniz?

ITEM_MALL_REINFORCE_WEAPON_INC_1_SCROLL
ITEM_MALL_REINFORCE_WEAPON_INC_2_SCROLL
ITEM_MALL_REINFORCE_ARMOR_INC_1_SCROLL
ITEM_MALL_REINFORCE_ARMOR_INC_2_SCROLL
ITEM_MALL_REINFORCE_ACCESSARY_INC_1_SCROLL
ITEM_MALL_REINFORCE_ACCESSARY_INC_2_SCROLL

Bunların çalışması ve sürelerinin işlemesi için bildiğim kadarı ile prosedürsel sistem gerekiyor.

Prosedür ile çalıştırman için bir tabloya veri girişi yapman gerekli.
Şöyle diyeyim;
Bir tablo oluşturacaksın, charid, itemid, oldplus, newplus, time şeklinde sütunlar olacak.
Scroll kullanan oyuncu bu tabloya eklenecek. ve oldplus ile newplus insert yapılacak.
Süre tamamlandıktan sonra charid ve itemid sütunundan verileri alıp, itemi eski oldplus değerine çekicek.
Bunun anlık olarak gerçekleşmesi için de oyuncunun teleport olması gerekli ya da belirlenen süre dolduktan sonra otomatik olarak town'a tp atıcak sistem gerekli.

Ancak bu şekilde olur...

Bunların çalışması ve sürelerinin işlemesi için bildiğim kadarı ile prosedürsel sistem gerekiyor.

Prosedür ile çalıştırman için bir tabloya veri girişi yapman gerekli.
Şöyle diyeyim;
Bir tablo oluşturacaksın, charid, itemid, oldplus, newplus, time şeklinde sütunlar olacak.
Scroll kullanan oyuncu bu tabloya eklenecek. ve oldplus ile newplus insert yapılacak.
Süre tamamlandıktan sonra charid ve itemid sütunundan verileri alıp, itemi eski oldplus değerine çekicek.
Bunun anlık olarak gerçekleşmesi için de oyuncunun teleport olması gerekli ya da belirlenen süre dolduktan sonra otomatik olarak town'a tp atıcak sistem gerekli.

Ancak bu şekilde olur...
Öneri için teşekkürler, otomatik çalışacak şekilde ben yaptım. Tek sorunu tp olma zorunluluğu anlık plus değişimi olsa ne güzel olurdu ):

Anlık değişim olması imkansız, süre bitiminde ya DC verilecek, ya da teleport olunacak başka çözümü yok.

Otomatik nasıl çalıştığını ve nasıl yaptığınızı buraya yazarsanız diğer arkadaşlara da yardımcı olmuş olursunuz.

Bu itemler oyunun orjinalinde ne işe yarıyor tam bilgi verebilecek var mı
Bu itemler orjinalinde iteminize 30 dakika boyunca +2 daha fazla atak ya da defans sağlıyor.

Genelde bir çok db'de bunlar çalışmıyor fakat arkadaş bi şekilde çalıştırmış, sorununu çözdükten sonra da çözümünü yazmamış.
Önceden bu forumda herkes birbirine yardım eder, sorun çözüldüğü zaman konu içeriğin ve ilk post'a çözüm yazılırdı.
Şimdi yardım alan bir daha geri dönmüyor ta ki tekrar sorunu olana kadar.
Ben ise bu ve bunun gibi bencil, köpek ve aşağılık insanları kara listeme ekleyip, sorunlarının çözümünü bilsem dahi yardımcı olmuyorum.

Bu itemler orjinalinde iteminize 30 dakika boyunca +2 daha fazla atak ya da defans sağlıyor.

Genelde bir çok db'de bunlar çalışmıyor fakat arkadaş bi şekilde çalıştırmış, sorununu çözdükten sonra da çözümünü yazmamış.
Önceden bu forumda herkes birbirine yardım eder, sorun çözüldüğü zaman konu içeriğin ve ilk post'a çözüm yazılırdı.
Şimdi yardım alan bir daha geri dönmüyor ta ki tekrar sorunu olana kadar.
Ben ise bu ve bunun gibi bencil, köpek ve aşağılık insanları kara listeme ekleyip, sorunlarının çözümünü bilsem dahi yardımcı olmuyorum.
Tahminimce bu olayı çözmedi resimsel bir scroll olusturdu . senden aldıgı fikirle olusturdugu tabloda zamanı gelince silinen sc silindiginde komut atamıs bu komutta karakter herhangı bir zamanda ısınlandıgında otomatıkman siliniyor tabloda olmadıgı için silah eski haline gelmiş oluyor . biraz zahmetli ama kolay bir iş. işin açıkcası HEP KENDINE CALISANLAR GENELDE KAYBEDER. BUNU UNUTMAMASI GEREK .

Örnek . hwan scroll kullandı teleportsuz sekilde veya teleportlu sekilde scroll ile (ısınlanınca en guncel halını alacagını biliyor) itemin uzantısına + verditti tabi önceki artıda scroll kullandıgı gibi tabloya yansıdı . süre zarfı dolunca yine query otomatık olarak eski artı stununu ıteme gerı atadı . işin güzel tarafı ısınlanmasa bile +10 a dönen bır silah query bıttıkten sonra +8 e SQL'de dönduyse vurusları düşecektir. :) Bunu zamanında denemek istemiştim fakat guard problemlerınden oyuna ara vermiştim. (Yalnıs dusunuyorda olabılırım) .