Party moblarının Spawn durdurma hakkında

Konuyu başlatan #1
Merhaba arkadaşlar aşağıda belirtiğim işlemi yaparsanız Party moblarının spawnlarını durdurabilirsiniz.

NOT: Gameserver edit gerektirir.

Öncelikle server files dosyalarının içinden SR_Gameserver.exe dosyasını yedekleyin.

sonra ollydbg programını kullanarak gameserver.exe yi açın Ctrl + F ye basın ve bunu aratın cmp dword ptr [esp + 0x8], 0x2

Karşımıza çıkan yerdeki 0x2 bizim party mobu çıkması için party de en az bulunması gereken karakter sayısını temsil etmektedir

yani kısaca 0x2 yi 0x9  (cmp dword ptr [esp + 0x8], 0x2) yaparsanız pary mob spawn olması için gameserver party de en az 9 kişi arayacaktır,bir party e de 9 kişi giremeyeceği için party mob spawn ı kapanmış olacaktır. 

DENENMİŞTİR HERHANGİ BİR BUG YARATMAMAKTADIR.

Herkese iyi Forumlar.

Paylaşım için teşekkürler, ancak bu tarz yeni bilgilerin nasıl farkına varabiliriz ? Yani tüm satırların tek tek ne anlama geldiğini hangi yolla test ederek çözüme ulaştırabiliriz. Tavsiyen var mı ?

Silkroad' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler, ancak bu tarz yeni bilgilerin nasıl farkına varabiliriz ? Yani tüm satırların tek tek ne anlama geldiğini hangi yolla test ederek çözüme ulaştırabiliriz. Tavsiyen var mı ?
assembly dili bilirsen neyin ne olduğunu nereye bağlantılı olduğunu az çok anlıyabiliyosun, piyasada pek bilen yok bilen adam bu piyasada olmaz zaten düşüncem hani bi türk için rusça bilmek ne kadar zorsa oda okadar zor.

Cindiena' Alıntı:
Silkroad' Alıntı:
assembly dili bilirsen neyin ne olduğunu nereye bağlantılı olduğunu az çok anlıyabiliyosun, piyasada pek bilen yok bilen adam bu piyasada olmaz zaten düşüncem hani bi türk için rusça bilmek ne kadar zorsa oda okadar zor.

Konuyu başlatan #6
Açık konuşmak gerekirse bende bilmiyorum yabancı bir sitede Party mobları spawnlarının Gameserver üzerinden clientle haberleşerek partydeki karakter sayısına göre spawn olduklarını okudum sonra orada yukarıdaki verdiğim (cmp dword ptr [esp + 0x8], 0x2) parametreyi vermişler buradaki değerlerin party içindeki karakter sayılarına eşit geldiğini fark ettim ve denedim işe yaradı.zaten o sitede de çözümü bulmuşlar bende sizlerle paylaşmak istedim .