Old Login Bölgesini Aktif yapmak

Kitana

Üye
Evet arkadaşlar.. eski dönemlerde oynayanlar bilirler önceleri bu bölge character seçiminde kullanılmıştı.. ama bunu biraz daha geliştirdiklerinde burasıda bir area oldu.. ve isteyen herkesin girebilmesi için paylaşmak istiyorum..

kodlamaları aşağıda veriyorum doğru yaparsanız çalışacaktır zaten sonunda çalışan resmide ekleyeceğim..

DATABASE EKLEME

_RefRegion eklenecek

PHP:
24508	188	95	CHINASYSTEM	CHINASYSTEM	1	3001	-1	0	0	xxx	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0

_RefInstance_World_Region eklenecek

PHP:
1	24252
1	24508

_RefRegionBindAssocServer eklenecek

PHP:
CHINASYSTEM	1

Databaseye eklenecekler bu kadardır arkadaşlar.. şimdi media.pk2 ye eklenecek olanlara bakalım..

MEDIA.PK2 EKLEME

media.pk2 dosyamızı PK2 Extractor ile açıp server_dep\silkroad\textdata\refregion.txt dosyasını çıkartıyoruz.. isterseniz bütün textdata'yı çıkarabilirsiniz.. daha kolay işlem yapılabilir..

açtığımız refregion.txt dosyasının en alt satırına şu kodu ekliyoruz..

PHP:
24508	188	95	CHINASYSTEM	????	1	3001	-1	0	0	xxx	NULL	NULL	NULL	NULL	NULL	NULL	NULL	NULL	NULL	NULL

kaydedip kapatıyoruz ve Pk2Editor ile yine eski yerine textdata'nın içine atıyoruz.. ardından gameserver'ımızı yeniden başlatıyoruz.. ve oyunumuza giriyoruz.. çalıştığına dair resimleri paylaşıyorum.. çalışmıyor demeyin.. gerekirse çalıştığına dair videoda çekerim.. hatta çekmeye başlıyorum.. :)

reklam olmasın diye gerekli oyunun adını sildim.. gerçi bu açık bir server değil ama olsun.. :)

kısa zaman içinde inşallah videoyuda eklerim /warp kodu sanan olursa diye.. :)

takdirinize bırakıyorum..

Musa KURTGÖZ

ViP Üye
Cvp: Old Login Bölgesini Aktif yapmak

bölgeye bakmak isteyen olursa warp kodunuda ben vereyim. paylaşım için teşekkürler hocam.

Kod:
/warp 24508 480 0 780

Kitana

Üye
warp kodu için teşekkür ederim.. aklıma gelmemişti.. videoyuda hazırladım yüklenince onuda ekleyeceğim..

BURAKSERiT

Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
@GeneralRed , neden senden iyi bilemesin ki? Bende ekledim ve sorunsuz çalışıyor. Bi kendini kontrol et bence ;)

GeneralRed

Üye

PurePower' Alıntı:
bölgeye bakmak isteyen olursa warp kodunuda ben vereyim. paylaşım için teşekkürler hocam.

Kod:
/warp 24508 480 0 780

bunu old charecter ekranı yapmak için neler değiştirmem gerekıyor ?

Armağan UYSAL

ViP Üye

GeneralRed' Alıntı:
PurePower' Alıntı:

Kod:
/warp 24508 480 0 780

Old logini ben yapamadım o kadar debelendim sen hiç bulaşma bence ;)

Forsa04

Üye
RE: Cvp: Old Login Bölgesini Aktif yapmak

Armağan UYSAL' Alıntı:
GeneralRed' Alıntı:

armagan bey yaziyorum ama cvp vermiyorsunuz bu old logini nasil editleyebiliriz yani dosyalari nerde bunun degisiklik yapmak icin programi felan mi var yardimci olurmusun

Armağan UYSAL

ViP Üye

Forsa04' Alıntı:
Armağan UYSAL' Alıntı:

armagan bey yaziyorum ama cvp vermiyorsunuz bu old logini nasil editleyebiliriz yani dosyalari nerde bunun degisiklik yapmak icin programi felan mi var yardimci olurmusun

Bilmiyorum bende kardeşim. Ben F8 kullanıyorum . Onlar yapmış gerekirse ordan alırım. Bilmiyorum yapmayı. Zamanında uğraştım bıraktım çünkü gereksiz bir uğraş bir noktadan sonra. Yapanların yaptıklarını takip etmeye çalışın

Forsa04

Üye

Armağan UYSAL' Alıntı:
Forsa04' Alıntı:

Bilmiyorum bende kardeşim. Ben F8 kullanıyorum . Onlar yapmış gerekirse ordan alırım. Bilmiyorum yapmayı. Zamanında uğraştım bıraktım çünkü gereksiz bir uğraş bir noktadan sonra. Yapanların yaptıklarını takip etmeye çalışın

armagan bey logın place hakkında bıraz bılgı verırmısın mesele yabancı bır sıtede var fakat kamera acısı buluyor onu nasıl bulucaz

Gramer

Üye
Evet arkadaşlar.. eski dönemlerde oynayanlar bilirler önceleri bu bölge character seçiminde kullanılmıştı.. ama bunu biraz daha geliştirdiklerinde burasıda bir area oldu.. ve isteyen herkesin girebilmesi için paylaşmak istiyorum..

kodlamaları aşağıda veriyorum doğru yaparsanız çalışacaktır zaten sonunda çalışan resmide ekleyeceğim..

DATABASE EKLEME

_RefRegion
eklenecek

PHP:
24508    188    95    CHINASYSTEM    CHINASYSTEM    1    3001    -1    0    0    xxx    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0

_RefInstance_World_Region eklenecek

PHP:
1    24252
1    24508

_RefRegionBindAssocServer eklenecek

PHP:
CHINASYSTEM    1

Databaseye eklenecekler bu kadardır arkadaşlar.. şimdi media.pk2 ye eklenecek olanlara bakalım..

MEDIA.PK2 EKLEME

media.pk2 dosyamızı PK2 Extractor ile açıp server_dep\silkroad\textdata\refregion.txt dosyasını çıkartıyoruz.. isterseniz bütün textdata'yı çıkarabilirsiniz.. daha kolay işlem yapılabilir..

açtığımız refregion.txt dosyasının en alt satırına şu kodu ekliyoruz..

PHP:
24508    188    95    CHINASYSTEM    ????    1    3001    -1    0    0    xxx    NULL    NULL    NULL    NULL    NULL    NULL    NULL    NULL    NULL    NULL

kaydedip kapatıyoruz ve Pk2Editor ile yine eski yerine textdata'nın içine atıyoruz.. ardından gameserver'ımızı yeniden başlatıyoruz.. ve oyunumuza giriyoruz.. çalıştığına dair resimleri paylaşıyorum.. çalışmıyor demeyin.. gerekirse çalıştığına dair videoda çekerim.. hatta çekmeye başlıyorum.. :)

reklam olmasın diye gerekli oyunun adını sildim.. gerçi bu açık bir server değil ama olsun.. :)

kısa zaman içinde inşallah videoyuda eklerim /warp kodu sanan olursa diye.. :)

takdirinize bırakıyorum..

suanda resimde x y z koordinat gozukuyor bi gitmek lagzim gm karakterle :D

Bu konuyu görüntüleyenler: (Toplam: 1 üye ve 0 ziyaretçi 1)