MnknSro | 110 Cap | EU & CH | Orijinal System | 20.09.2019

Konuyu başlatan #1

AÇILIŞ : 20.09.2019 - 20:00

BETA : 16.09.2019 - 20:00

Merhaba ben Mustafa (ByMnkn) 2011 yılında vsro files dosyaları paylaşıldığından beri sizinle beraber uzun bir yol katettim.
2011 yılında yaklaşık 5-6 aylık yaptığım editler ve bug fixlerden sonra ilk serverım MnknSro (Türkiye) 110 Cap oyunumu açtım.
Açtığım gün full olan oyunumun ardından Bafra, İstanbul ve Secret serverlerını açtım ve 4 serverımda 1 yıl boyunca full olarak devam etti.

Yeni server açıp o yoğunlukla uğraşmak çok zor olduğundan talepler doğrultusunda 1 yıl tamamlandıktan sonra 2012 yılında Türkiye ve Bafra serverlerim 120 cape yükseltildi.
Son serverimi 2016 yılında açtım ve kendimi programlama alanında daha çok geliştirmek için MnknSro yu rafa kaldırmaya karar verdim.

Geçen 3 yıllık sürede çok fazla yeni oyun için mesaj aldım ve hala alıyorum. Programlama bilgimi en üst düzeye çıkardım ve MnknSro yu tozlu raflardan çıkarma vaktinin geldiğini düşünüyorum!

Auto Equipment sistemi aktiftir.
1-10 Degree full blue +5 normal itemler otomatik olarak return veya teleport olduğunuzda üzerinize gelmekteidir
Ayrıca 1-10 Degree full blue +5 normal itemler NPC'ye de eklendi.

İlk 110 Level olan 10 kişinin silk ödülü kazanacağı bu eventimizde silk ödülleri bu şekildedir.

Ödüller;

1. 500 Silk
2. ~ 5. 300 Silk
6. ~ 10. 200 Silk

Oyunumuzda en iyi itemler Weapon için Fight, kıyafet için immortality, takılar için legenddir.

101-110 arası canavarlardan drop yoluyla elde edilir.

101-110 arası canavarlardan zor drop yoluyla ve Medusa ile Roc uniquelerinden elde edilir.

Orijinal şeklinde FGW yoluyla elde edilir ve Medusadan %5 ihtimalle drop olma ihtimali vardır.

Fight silah dropları oyun açıldıktan 1 ay sonra aktif edilecektir. Fight silahlar 1 ayda 1 veya 2 tane drop olacak şekilde zor drop olarak ayarlanmıştır.
Fight Silahlar %5 ihtimalle Çarşamba ve Cumartesi günü çıkacak olan Rocdan ve %1 ihtimalle Job Cave Uniquelerinden elde edilir.

Orijinal şeklinde Gold coin, silver coin ve 3b gold ile kendi NPC sinden elde edilir. NPC Alex Northdadır.

Oyunumuzda tek kervan yolu Alexandria, Constantinople ve Samarkand olarak belirlenmiştir.

Bu durumda oluşabilecek job savaşlarında üst düzey rekabet ortamını sağlayacaktır.

Special kervan uzun vadede oyundaki gold dengesini bozduğundan kaldırılmıştır.

Oyunun en iyi setine sahip olmak için gereken silver ve gold coini Job Cave bölgesinde spawn olan uniquelerden elde edebilirsiniz.

Alexandria Gate Teleport ile Job Arena'ya sadce Job Suit ile giriş yapabilirsiniz.
Burada 5 ~ 6 saat aralıkla çıkan Thief Boss Kalia'dan gold ve silver coin elde edebilirsiniz.

Job aktivitelerini daha keyifli hale getirmek için wanted sistemi aktif!
Ölmeden her 10 kill aldığınızda 1 level atlayacağınız bu sistemde buffunuzun devam etmesi için ölmemeniz gerekiyor.
Ayrıca 1 kişiden 12 saatte bir kill puanı alabilirsiniz. Yaşa ve kazan!

Oyunumuzda STR karakterler için ek olarak (STR) uniqueler eklenmiştir.
Uniqueler 45-60 dakika aralıklarla spawn olur.

Unique rank her hafta Pazarı Pazartesiye bağlayan gece 00:00 da sıfırlanır

Ödüller;

1. 500 silk
2. 300 silk
3. 100 silk

Holy Water Temple ve Forgotten World dungeonlarından değerli eşya veya değerli eşyaları almak için gereken coinleri elde edebilirsiniz.

Immortality set için gereken gold ve silver coini buradanda elde edebilirsiniz.

Power silah elde etmek için gereken koleksiyon parçalarını elde edebileceğiniz kısımdır.

Ayriyetten Sereness'ten çok zor ihtimal ile Fight ve Power shield drop ihtimali vardır.

101 Levelden itibaren oyunda olduğunuz her saat 1 gift silk kazanırsınız ve kazandığınız gift silkleri Alexandria Northda bulunan Gift Silk NPC sinde harcayabilirsiniz.

Parlamalar orijinal şeklindedir. Eski zamanları hatırlamak adına herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

Normal powderlara göre şans oranı 2xdir.

Orijinal şeklinde item kırdırarak elde edebilirsiniz. 10 DG ve 11 DG sox itemler oyunumuzda drop olarak elde edilebilir.

Yoğun istek üzerine honor buff sistemi Survival Arena ve Job Kill olarak ayarlanmıştır.
Survival Arena'da alınan 1 kill +2 point, ölüm -1 point ( Bir Survival'da 1 karakterden en fazla 2 kez puan alınabilir )

Job suit ile alınan 1 kill +1 point, ölüm -1 point
( 1 karakterden 2 kez puan alındıktan sonra o karakterden 12 saat boyunca puan alınamaz )

Honor Rank 2 haftada bir sıfırlanacaktır.

Alex Northda bulunan ışınlanma taşından her akşam 21:00 da Survival Arenaya ışınlanabilirsiniz.
Eventimiz 10 dakika sürer. 21:00 ile 21:10 süreleri haricinde Survival Arenaya ışınlanamazsınız.
Bu bölümden aldığınız kill başına +2 honor point
( Bir Survival'da 1 karakterden en fazla 2 kez puan alınabilir ) kazanır ve öldüğünüzde -1 honor point kaybedersiniz.
Ayrıca en fazla kill alan ilk 5 kişiye ödüllerimiz şu şekilde

Not: Survival Arena'dan Honor Point alabilmeniz için akademi kurmanız gerekiyor.

Ödüller;

1. 200 silk + 20 arena coin

Alex Northda bulunan ışınlanma taşından her zaman ışınlanabileceğiniz bir Madness Arena bulunuyor.
Saat 20:00 da özel bir unique atar ve bu uniqueyi kesen kişi 250 silk ödül kazanır.
Tabi bu alana ışınlandığınızda otomatik olarak cape takılır ve herkes birbirine saldırabilir.
Gücün ve becerinin birleştiği yerde Madness Arena!

Her akşam 19:00 da LMS eventi için otomatik notice geçilir.
$Event nickli chara Register yazılarak kayıt yapılır.
Vakti geldiğinde bot herkesi LMS alanına çeker ve otomatik cape takılır.
Öldüğünüzde oyun sizi otomatik olarak şehire ışınlar ve o bölgeye reverse kullanarak geri dönmenizi engeller.
En son ayakta kalan kişi 100 silk ödülün sahibi olur.

Her akşam 23:00 da spawn olur. Medusa odasına istediğiniz zaman Alex North banka arkasındaki Gate of Viper ışınlanmasından ışınlanabilirsiniz.

Çarşamba ve cumartesi 22:00 da Alex north kapı önü atar.

Buradan Legend acc için gereken arena coini elde edebilirsiniz.
CTF yi kazanan takım 20 Arena Coin elde eder.

CFT giriş Level: 110
Res skilleri bu bölgede engellenmiştir.

Buradan Legend acc için gereken arena coini elde edebilirsiniz.

Battle Arena giriş Level: 110

Guild War etkinliğimiz 1 hafta öncesinden duyurulur ve guild masterleri tarafından kayıtları alınır.

Belirlenen tarih ve saatte karşılaşan guildler belirlenen özel alana çekilir ve guild war etkinliği başlar.

Ödüller;

Şampiyon Guild 3000 silk
İkinci olan Guild 2000 silk
Üçüncü olan Guild 1000 silk

EUROPE

Europe karakterler için çok fazla değişiklik yapmadık.

CHINESE

CH Mastery 440 yaptık ama CH karakterler EU karakterler karşısında özellikle buff konusunda çok zayıf kaldığı için bazı düzenlemeler ve eklemeler yaptık.
Chinese STR karakterler, bir nevi warrior pain skilliyle benzer olan bu özel skilli kullanabilecek ve partysindekileri koruyabilecek.

Chinese karakterler için yapılan ufak güçlendirmeler ve düzeltmeler.

Slotlarda sorun yaşanmaması için Constantine ve Samarkand haritalarına 88-99 arası moblar eklenmiştir.

Rütbe (zerk) görevleri için gerekli moblar kaldırılmamıştır.

Son düzenleme: