"it has been failed to request certification" Hatası

Konunun dep ile alakası yoktur.
Konu IP ve SQL bağlantısı ile ilgili.

Çözümünü anlatıyorum;

Öncelikle SQL'de kurmuş olduğun ID 'yi açıp, şifreyi güncelle. (Aynı şifreyi tekrar yazabilirsin.)
Biling klasöründe yazmış olduğun IP ve ID, PW'yi girip tekrar düzenle.
Ayarları kaydet ve tekrar aç. Sorunun çözülecektir.

Hamachi kullanıyorsan, doğru IP adresini (IPv4) yazdığına emin ol.
SQL ID ve PW'yi doğru yazdığına emin ol.

Çözümünü anlatıyorum;

Öncelikle SQL'de kurmuş olduğun ID 'yi açıp, şifreyi güncelle. (Aynı şifreyi tekrar yazabilirsin.)

Hepsini yaptım yine aynı....

SELAMUN ALEYKUM ARKADAŞLAR TÜM KRULUMU YAPTIM AMA BUNLARDA (((SADECE GLOBAL MANAGER)) AÇILIYOR DİĞERLERİ

It has been Failed Request Certification HATASI !!!!!! Verior ve açılmıyor Lütfen yardımcı olun yoksa Beyinim UÇACAK :)

Herkese Merhaba

Bu konu daha önce forumda açılmış fakat herangi bir açıklığa kavuşmamıştır. Durum şudur herşey sorunsuz sw aktıf haldeyken pc yi kapadım modem fişini ç.ektim modemi tekrar açtım. Bu arada evde editliyorum bu sw yi ve evdeki ip im sabittir. pc yi tekrar açtığımda SR module başlattığımda . Agent server ve shard menegerde bu hatayı veriyor ve Game server a sıra gelince çalışmayı durdurdu hatası veriyor.1 haftadır çözemedğim bir sorundur. Lütfen benim gibi bu işi en alt düzeyde başlayanlar için çok basit bir şekilde yolları çizerek çözümünü veribilecek birisi varmı
Hocam

Çözümünü anlatıyorum;

Çözümünü anlatıyorum;

Çözümünü anlatıyorum;

Merhaba aynı sorunu bende alıyorum sql de 2 tane ID aldık armağan beyin anlatımındaki gibi
1.sa ID Pw
2.vsroforum diye ben bilindig ve diyor yerlere vsroforum ID PW giriyorum ama agent ve shard gelince bu hatayı alıyorum

Sorununuz Cert hatasıdır, yani k.adı,şifre,sql bağlantı yolları vb.
Biling dosyalarınızı ve inilerinizi düzenlerseniz sorununuz düzelir.

Arkadaşlar madem hatayı çözdüyseniz paylaşın ki bizlerde öğrenelim nevar bunda ki yaa :(
•DEP Kapatma;
Komit İşlemi (Cmd)'yi yönetici olarak çalıştır, ardından " bcedit.exe /set {current} nx AlwaysOff " yaz Enterla [Bu işlem DEP'i tamamen kapatır]
•Cert ve ini dosyalarını gözden geçir. ID-PW-IP yanlış ya da unutulmuş olabilir.
Appcrash hatası veya açılan bir uygulama kendiliğinden kapanıyorsa ilk dediğim onun çözümü, ikincisi konu başlığındaki sorun için geçerli. Daha önceki yorumları da gözden geçir.

•DEP Kapatma;
Komit İşlemi (Cmd)'yi yönetici olarak çalıştır, ardından " bcedit.exe /set {current} nx AlwaysOff " yaz Enterla [Bu işlem DEP'i tamamen kapatır]
•Cert ve ini dosyalarını gözden geçir. ID-PW-IP yanlış ya da unutulmuş olabilir.
Appcrash hatası veya açılan bir uygulama kendiliğinden kapanıyorsa ilk dediğim onun çözümü, ikincisi konu başlığındaki sorun için geçerli. Daha önceki yorumları da gözden geçir.
Bu nasıl ezbere bir bilgi ya? Nasıl bi acemiliktir bu.
Dep kapattıktan sonra .exe'leri nasıl açmayı düşünüyorsun?
Adam cert hatası demiş, vatandaş gitmiş dep kapattırmış.
Bilmediğiniz birşeye biliyormuş gibi kopyala yapıştır çözümler atıpta milleti yanlış yönlendirmeyin.

Bu nasıl ezbere bir bilgi ya? Nasıl bi acemiliktir bu.
Dep kapattıktan sonra .exe'leri nasıl açmayı düşünüyorsun?
Adam cert hatası demiş, vatandaş gitmiş dep kapattırmış.
Bilmediğiniz birşeye biliyormuş gibi kopyala yapıştır çözümler atıpta milleti yanlış yönlendirmeyin.
Yazdıklarım Kopyala yapıştır değil bunu baştan belirtmek isterim. Hem ilk konuyu açan arkadaş(FiFi41) şunları söylemiş ki burdaki GameServer kapanma sebebi DEP'e eklenmemiş olması;

"Herkese Merhaba

Bu konu daha önce forumda açılmış fakat herangi bir açıklığa kavuşmamıştır. Durum şudur herşey sorunsuz sw aktıf haldeyken pc yi kapadım modem fişini ç.ektim modemi tekrar açtım. Bu arada evde editliyorum bu sw yi ve evdeki ip im sabittir. pc yi tekrar açtığımda SR module başlattığımda . Agent server ve shard menegerde bu hatayı veriyor ve Game server a sıra gelince çalışmayı durdurdu hatası veriyor.1 haftadır çözemedğim bir sorundur. Lütfen benim gibi bu işi en alt düzeyde başlayanlar için çok basit bir şekilde yolları çizerek çözümünü veribilecek birisi varmı "

Eğer yazdıklarımda bir hata veya yanlışlık varsa cevap üstünden acemiliğime, bilgisizliğime laf etmek yerine aynı sorunu yaşıyanlar için çözümü anlatmanı öneririm.

Yazdıklarım Kopyala yapıştır değil bunu baştan belirtmek isterim. Hem ilk konuyu açan arkadaş(FiFi41) şunları söylemiş ki burdaki GameServer kapanma sebebi DEP'e eklenmemiş olması;

"Herkese Merhaba

Bu konu daha önce forumda açılmış fakat herangi bir açıklığa kavuşmamıştır. Durum şudur herşey sorunsuz sw aktıf haldeyken pc yi kapadım modem fişini ç.ektim modemi tekrar açtım. Bu arada evde editliyorum bu sw yi ve evdeki ip im sabittir. pc yi tekrar açtığımda SR module başlattığımda . Agent server ve shard menegerde bu hatayı veriyor ve Game server a sıra gelince çalışmayı durdurdu hatası veriyor.1 haftadır çözemedğim bir sorundur. Lütfen benim gibi bu işi en alt düzeyde başlayanlar için çok basit bir şekilde yolları çizerek çözümünü veribilecek birisi varmı "

Eğer yazdıklarımda bir hata veya yanlışlık varsa cevap üstünden acemiliğime, bilgisizliğime laf etmek yerine aynı sorunu yaşıyanlar için çözümü anlatmanı öneririm.
Öncelikle şunu bilmeniz gerekli ki, diğer açılan exe'ler cert hatası veriyorsa GS hiç bir şekilde açılmaz ve direkt kapanır.
Eğer diğer exe'ler açılıyorsa ve gs kapanıyorsa sorun dep değildir.
Diğer exe'lerin açılması dep'e bağlıdır, eğer diğer exe'lerde açılmaz ve direkt kapanırsa o zaman dep eklenir.

Arkadaş dep eklemiş ve cert hatası alıyor.
Buna ek olarak GS'nin kapanması direkt olarak dep ile alakalı değildir.
Yapılan en son edit ile ilgilide olabilir (edit yapılmış ise) ya da db ile ilgili bir sorun olabilir.
Tablo sorunları, id çakışması gibi gibi.

Diğer bir konu ise çözümü konu içerisinde belirttim.

Burada tekrar belirtmek isterim,
Cert hatası IP, Port, SQL Id ve Pw'den dolayı oluşur yani biling dosyaları buna sebebiyet verir.

Sizinde bilgisizliğinizi değil de direkt dep demeniz konuyu eleştiriye açtı.
Bilginizi ölçme ya da sizi küçük düşürme gibi bir girişimde değilim yanlış anlamayın.
Sadece detaylı bilmediğiniz bir konu hakkında kesin ve net sonuç şeklinde çözüm önerisi sunmamanız.

Arkadaşın dep kapatması tüm exe'lerin çalışmasını durdudur bu durumda da sorun büyür ve sonuç farklı yerlerde aranız.
Bu da arkadaşa zaman kaybı ve bıkkınlık getirir.