Full Str Warrior/Cleric Yapılandırması

maxxx

Üye
Katılım
20 Nis 2016
Mesajlar
52
Puanları
6
Yaş
45
Konum
EDİRNE
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Evet şimdi size [/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif]warrior/cleric[/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif] hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.Öncelikle warriorun diğer charlar arasından nasıl ayrıldığını anlatayım:[/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif] Warrior/Cleric[/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif] oyunda blader ile beraber en sağlam charlardan biridir hatta cleric sayesinde en sağlamıdır diyebiliriz.Bu build 40lwl de ''Maddening'' skilinin açılması ile gücünü göstermeye başlar ve 80lwlde açılan ''Dare Devil'' skili ilede tam bir ölüm makinasına dönüşür.[/font]


[font=Arial, Helvetica, sans-serif]PVP[/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif] de çok etkili bir builddir. Özellikle takım halinde yapılan etkinliklerde(Fw-CTF-Trade...) verdiği bufflar ile öne çıkar.[/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Build güzel pvp açısından[/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif], verdiği buflar açısından fakat bn bu charı nasıl kasıcam diye düşünen arkadaşlar olabilir şimdi gelelim bu konuya, bu buildde kasma kısmı diğer buildlerden farklı olarak 90-95lwl e kadar zordur çünkü bu lwl aralığına kadar olan kasma yerlerinde artık pek parti kurulmuyor fakat 90a ulaştığınızda partilerin vazgeçilmez adamı olduğunuz için 95-100arası eu pt lere rahatlıkla girebilir ve paşa paşa kasılabilirsiniz.100lwl e ulaştığınızda ise yine 107-109 mobs pt lere girip çok seri bir şekilde kasabilirsiniz fakat bildiğiniz gibi warriorlar pt ye wizleri buflamak için alınıyor. [/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Evet sanırım yeterince bilgi verdim geçelm skillere, gönül isterki hepsini açalım fakat 110lwl inde gelmesi ile birlikte sp miktarlarında çok büyük artış oldu bu yüzden size sadece gereklileri göstereceğim.[/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]-Warrior Skilleri-[/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Siyah[/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif] renkle işaretlediklerim MAX lanması gerekenler.[/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Kırmızı[/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif] renkle işaretelenenler yararlı skiller fakat sp sorununuz varsa açmayın derim.[/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Mavi [/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif]ile işaretlediklerimi ise 15lwl yapıp bırakıyorsunuz. Spniz varsa hepsni maxlayın ama cleric ide hesaplayarak.[/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]*Taunting Target[/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Yaratığın ilgisini kendi üzerinize çekmenizi sağlar.(One Hand Sword, Two Hand Sword, Axe )[/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]*Vital Increase

Hp miktarınızı arttırır,başlangıçta 583hp verirken maxlandıkça bu artar ama phy ve mag dmg %35 oranında düşer.(One Hand Sword, Two Hand Sword, Axe )

*Descry

Belli bir yarıçap içerisinde size doğru gizlice gelen bir düşman varsa onları görmenizi sağlar.Süresi 30sn.(One Hand Sword, Two Hand Sword, Axe )

*Sprint Assault

uzaktan düşmana doğru birden fırlayarak vuruş yaparsınız ,stun yapma özelliği ve geri itme (knock-back)özellikleri vardır.(One Hand Sword, Two Hand Sword, Axe )

*Iron Skin

phy defansınızı 10 sn için 238 arttırır,skili upladıkça bu değerde artıcaktır.(One Hand Sword, Two Hand Sword, Axe )

*Halfing Shout

Taunting Target skiline benzer bir skildir,ondan farklı olarak 5 yaratığı birden üzerinize çekebilirsiniz.(One Hand Sword, Two Hand Sword, Axe )

*Mana Skin

10 sn için magical def. 754 artar.(One Hand Sword, Two Hand Sword, Axe )

*Pain Quota

1800 sn için alınan hasarı 2 kişi arasında paylaştırır,bu kişiler sizde en fazla 100m uzakta olmak zorundadır yoksa skill etkisini kaybeder.Başlangıç olarak %33 absorbe oranı vardır bu oran skill uplandıkça artar.(One Hand Sword, Two Hand Sword, Axe )

*Physical Fence

Bir önceki skilin bir benzeridir,bunuda 2 kişi üzerinde kullanabilirsiniz,alınan hasarın bir kısmını kendi üzerinize yönlendirirsiniz.(One Hand Sword, Two Hand Sword, Axe )

*Magical Fence

2 kişiye verebilirsiniz bu skilin verdiği avantajı,yine bu kişilerin alıcağı mag. hasarın bir kısmını kendi üzerinize çekersiniz.(One Hand Sword, Two Hand Sword, Axe )

*Protect

Warriorların tanker olacağı düşünülürse yine tam onlara göre bir skill,örneğin partinizde wizarda yüksek lvl bir yaratık dalarsa siz bu skill sayesinde yaratığın ilgisini kendi üzerinize çekiyorsunuz.

*Physical Screen

Bu skili kendiniz için kullanamazsınız ama korumak istediğiniz bir arkadaşınıza muazzam oranda phy def verebilirsiniz.

*Morale Screen

u skilide yine kendiniz için kullanamıyorsunuz ama korumak istediğiniz hedefe yüksek oranda mag. def sağlayabilme imkanınız oluyor.

*One Hand Arms

Phy atck gücünüzü %4 olarak arttırı ve skil uplandıkça bu oran %60lara kadar çıkar,pasiv bir skildir.Bu skil One Hand Sword ile saldırı yaparsanız etkisini gösterir.

*Power Shield

Phy defansınızı %3 arttırır skil uplandıkça bu oran %51'e kadar çıkar.Pasiv bir skildir.One Hand Sword ve Kalkan takılıyken skili kullanabilirsiniz.

*Blockade

Pasiv bir skildir ve block yapma oranınızı arttırır.One Hand Sword ve Kalkan takılıyken kullanılabilir.

*Critical Void

Kritik vuruşlardan kaçma oranınızı arttırır.

*Slash

Yerde yatan düşman üzerinde kullanabileceğiniz yani knock-down durumunda olan birinin üzerinde kullanabileceğiniz bir skil.

*Shield Trash

Kalkanı kullanarak yapılan bu saldırı düşmanı geriye iter veya yavaşlatır.

*Double Stab

Kısa mesafeli ve yakından etkili olan bir vuruştur.

*Berserker

Hp miktarınızı azaltarak phy atck gücünüz arttıran bu skil düşmanda ciddi hasar yaratır,Hp miktarınız %10 un altındaysa skili kullanamazsınız.

*Shield Crush

Kalkan kullanarak yapılan bu saldırı düşmanı güçsüz bırakır yada yavaşlatır.

*Cunning Stab

4lü bir vuruş yapar,abnormal status altında olan(bind,sleep,stun-dull status) düşmana fazladan dmg verir.

*Daring Berserker

Yine kendi Hp miktarınızı düşüren fakat yüksek dmg veren bir skil,düşmana 4 vuruş yapar.Hp miktarınız %10 un altında ise kullanamazsınız.

*Two Hand Arms

Phy atck arttıran bir pasiv skildir,başlangıçta %4 olup uplandıkça bu oran %60lara kadar çıkar.

*Concentration

Kritik vurma şansınız arttıran pasiv bir skildir.

Damage Return

Aldığınız hasarın bir kısmını belirli olasılık oranında karşınızda rakibinize dönmesini sağlayan bir skildir.

*Bash

Yerde yatan düşman üzerinde kullanarak onu geri fırlatabilirsiniz.

*Turn Rising

%50 kd yapma özelliği olan bir skildir.

*War Cry

Phy atck gücünüzü başlangıç olarak 6 arttıran bu skil maxlandığı zaman 59a kadar çıkabilir.900 sn süresi vardır.

*Charge Swing

Rakibini sersemleten yada yavaşlatmaya yarayan bu skil,kd durumundaki rakib içinde kullanılabilir.

*Maddening

Hp miktarınızın bir kısmını kullanarak rakibi knock-back yapar ve karşı tarafın skilini keser.Hp miktarınız %10 ve altındaysa kullanamazsınız.

*Triple Swing

Abnormal status altında olan rakibe karşı çok daha yüksek hasar veren bu skili kd durumundaki rakip içinde kullanabilirsiniz.

*Dare Devil

Yine Hp miktarınızın bir kısmını azaltan bu skil rakibe karşı yüksek dmg verir,eğer skili yapmakta başarısız olmazsanız karşınızdakinin skili kesilicektir ve knock-back durumunda kalıcaktır.Hp miktarınız %10 ve altında ise kullanamazsınız.

*Dual Arms

Phy atck gücünüzü başlangıçta %4 arttıran bu skil maxlandığında %60 gibi bir değere ulaşır.

*Dual Defense

Phy def. gücünüzü arttırır.

*Accuracy

aşlangıçta Hit Rate miktarını 13 arttıran bu skil maxlandığı zaman 27 ye kadar çıkar.

*Protection

Abnormal statuslere karşı direnç kazanmanızı sağlayan bu skil bana göre diğer warrior buildleri arasında dual axe kullananlara ayrı bir avantaj katıyor.

*Down Cross

Temel skillerinizden biri olan bu skil kd durumundaki düşmana karşı da kullanılabilir.

*Double Twist

Rakipte ciddi hasar oluşturan bu skil ayrıca stun yapma özelliğine de sahiptir.

*Axis Quiver

Belirli alandaki düşmanı yere vurarak stun yapan bir skildir.

*Dual Counter

Bir çeşit kombo olarak düşünebileceğiniz bu skil gayet kullanışlıdır=)

*Crisis Rush

Kendi etrafında dönerek rakibe 4 vuruş yapan bu skil aynı zamanda Hp miktarınızı azaltır.Hp Miktarınız %10 ve altındaysa kullanamazsınız.

*Sudden Twist

Rakipte ağır hasar oluşturan seri bir skildir.

*Deadly counter

Rakibe kritik dmg veren bu skil düşman abnormal status altındaysa çok daha ölümcül hasarlar verir.3lü bir kombinasyondan oluşur.

*Crucial Rush

5li kombo yapar ve yüksek dmg verir toplamda,Hp miktarınızı azaltan bu skili kullanabilmeniz için Hp miktarınızın %10 ve altında olmaması gerekiyor.[/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Evet şimdi joymax'ın cleric hakkında verdiği oyun bilgisine bir göz atalım.[/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]"Dünya Tanrı’nın kurallarıyla döndürülen dişli bir çarktır. Yakarışımı hissettiğinde çark senin için de dönmeye başlayacak." Hıristiyanlık Avrupa’da yayılmaya ve pek çok kilise inşa edilmeye başladığında insanların ruhları kurtarıldı ve huzur geldi. Bununla birlikte, Kilise insanların ruhlarını kurtarmayı sürdürürken bir yandan da dua etmeye ve Tanrı ile nasıl iletişim kuracağını öğrenmeye başladı. İşte Rahip becerileri bu şekilde doğdu.
Rahip becerilerini öğrenenler başkalarını tedavi edecek, onları lanetin acılarından kurtaracak ve düşmanlarına daha kuvvetle saldırmaları için kutsayacak olan güçleri Tanrı’dan ödünç alırlar.

Temelde Rahiplere kendilerini şeytandan koruyacak ve ölü yoldaşlarını diriltecek güçler verilmiştir. Ozanlardan, yoldaşlarının gücünü artırmak ve kötü durumda olanları tedavi etmek konularında daha güçlüdürler. Sınırlı olsa da, Tanrı’nın izin verdiği ölçüde düşmanlarına hasar verebilme becerilerine de sahiptirler. Rahipler dövüşmekte iyi değillerdir fakat hem fiziksel hem de zihinsel olarak parti üyelerini güçlü tuttuklarından parti için çok önemlidirler.[/font]


[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Gelelim Cleric skillerine.[/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]-Cleric Skilleri-[/font]


[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Siyah[/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif] ile işaretlediklerim MAX lanması gerekenler[/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Kırmızı[/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif] ile işaretlediklerimde yararlı skillerfakat sp sorununuz varsa açmayın.[/font]


[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Not[/font][font=Arial, Helvetica, sans-serif]:Eyer sp sorununuz yoksa yada sp sorununuz olsada elinizden geldiği kadar bu skilleri upalamanızıda özellikle tavsiye ediyorum,elinize cleric rod aldığınızda üstünüzde l.a ise size büyük ölçüde defans sağlıyorlar.[/font]
 

Bu konuyu görüntüleyenler: (Toplam: 1 üye ve 0 ziyaretçi 1)

Üst