Full STR Blader Yapılandırma

maxxx

Üye
Katılım
20 Nis 2016
Mesajlar
53
Puanları
6
Yaş
46
Konum
EDİRNE
[font=Segoe, sans-serif]Blader Bir Efsanedir Ve Bir Tanktır. Blader Kascaksaniz Lütfen Preniz Ve Goldunuz Olsun 51 Kadar Taxi Yapiniz Yoksa Chardan Sogursunuz. Full Str olucak charimiz 1int bile palanceyi etkiler ve -1 str olur.Neden ColdVeFire Bakin NonAfk da Fire Kullanicaksiniz Cunku Siz Oyuna Hakimsiniz Ama Botta İken Cold Nedeni Gözünüz Arkada Kalmaz Charin Yatma İhtimali %1 Bile Degil ve Coldu Lütfen PvP de Kullanin Kormayin Kimsede Full Reduce Yok.[/font]
[font=Segoe, sans-serif][img=16x16]http://www.pvpserverlar.biz/resim/pvplistt.png[/img]Şimdi geçelim skillere : 90 cap ama siz bunu öneme göre yükseltebilrsiniz.
Bicheon 90 olucak -- Fire 90lvl olucak -- Lighting 70 ( eğer ben Ghost Walk - Shadowu kullanıcam diyorsanız 72 ) -- Cold ise 50 ( Lighting i 72 yaparsanız 48 )[/font]

[font=Segoe, sans-serif]
Bicheon:
blader10.png


İşaretlemediklerim açılmıcak..
1)Smashing Series: Hepsi açılmalıdır.. Gayet iyi damage vurur.. 71lvl de açılan Flying Stone Smash Bleed status bulaştırır..
2)Chain Sword Attack Series: Bladecilere Türk dilinde taklacı denir bunun nedeni bu sınıfta bulunan combolardır. Bu skill serisindeki skillerde çok güzel hareketler sergilerler.. Kırmızı olanlar kesinlikle açılmalıdır.. Çünkü 73lvl de açılan Lightning Chainde Bleed,Division ve Importent statusları bulaştırma özelliği vardır.. Mavi olanlar ise isteğe bağlı açılır.. toplamda çok vurmalarına rağmen 4-5 tane vuruş taksit taksit pvpde hiçbi işe yaramaz ama kasılırken az çok işe yarayabilir..
3)Shield Technique Series: Bu seride 1. ve 3. skilller kesinlikle açılmalıdır 15saniye bile olsa çok fazla phy. defance verir.. 2. ve 4. gereksiz..
4)Blade Force Series: Bladerler yakın mesafeden saldırır ama bu skill sınıfını kullanarak uzaktan vuruş yapabiliriz.. Bunun yerine 7. sırada tanıtacağım Sword Dance Series te açılabilir ama bence birini açmanız yeterli.. Fazla sp kaybetmemek için.
5)Hidden Blade Series: Geldik bladerlerin en iyi skill sınıfına.. Türk dilinde Yatır olarak geçen bu skiller gerçekten bladenin en güçlü vuran skilidir ayrıca knock-down özelliği sağlarlar %50 ihtimalle karşıdaki char. ı yada mob u yere düşürür.. 2. ve 4. skiller 3 kişiye etki edebilir..
6)Killing Heaven Blade Series: Yatır skilinin devamı olan Batır skill sınıfıdır.. Sadece yere düşen char. yada mob a kullanılır.. 3. ve 4. skilleri kullandıgınızda 2 vuruş yapar.. Buda bladenin en güçlü vuran skilleri arasındadır..
7)Sword Dance Series: Türk dilince kıvılcım olarak geçen ve uzaktan vuruş yapabilen bi skilldir.. 4. sırada tanıttıgım blade force series veya bunu açmanız yeterli olacaktır.. 2sini açmak sp sıkıntısına yol açabilir.. ayrıca bu skill sınıfındaki skiller 3kişiye seker..
8)Shield Protection Series(Passive): Bladenin pasif skilidir.. her uplandıgında shieldin block yapma şansı %1 arttırır..

yenisk10.png

Yeni Gelen Bicheon Force Series: Belirli bi oranda kalkanın phy def. ini alır ve phy attack power arttırır.. Kısaca defans alır attack arttırır tıpkı crossbowdaki extrame, daggerdeki desperate skilli gibi.. Açılmalıdır ve maxlanmalıdır..[/font]

[font=Segoe, sans-serif]Skillere daha detaylı bakalım;[/font]
[font=Segoe, sans-serif]Smashing Series:
Comboyu tamamlayıcı bir skill diyebiliriz.Blade Force ve Combodan sonra ölmeyen yaratıklarda kullanılabilir ama açılmasada olur.

Chain Sword Attack Series:
Bu skill karakterin kalbidir bu olmazsa olmaz.Level kasarken bunu kullanıyoruz Blade Force ve Beş Combo yaratığın işini bitirir.Çok seri vuran bir skilldir çoğu kimse bu skillere aşıktır .

Shield Technique Series:
Fiziksel defans veren ve block değerini % olarak arttıran bir skilldir fiziksel defans veren kitapları açmaya gerek yoktur bladerde defans vardır bolca ancak block arttıran kitabı açılabilir.

Blade Force Series:
Uzaktan atış yapabilen bir skilldir gayet önemlidir bu skillerden ikisini kullandıktan sonra bir comboyla yaratığın ölme şansı yüksektir.Bunun yerine 54 ve 31 skilleri kullanılabilir ama bunlar yavaş skillerdir bir tane kullanana kadar yaratık burnumuzun dibinde bitiverir ama toplu birşeyler çekmek için ideal.

Hidden Blade Serries:
Bladerler bu skill sayesinde yüksek levelli oyunculara bile kafa tutabilirler ama öldüremezler .PvP lerde bu skille karşıdaki kişiden çok az hasar alıp savaşılabilir ama karşıdakinin ölmesi çok uzun sürer.Comboyla savaşmak bundan hızlıdır.

Killing Heaven Blade Series:
Hidden Bladenin kardeş skilli ve olmazsa olmazı karşıdaki kişiyi yere düşürdükten sonra hızlı hareket edilirse iki kere vurulabilir.Yerdeyken verilen damageleri %25 ve %50 olarak arttırır son kitabı iki kere vurur ama damage arttırmaz.

Sword Dance Series:
Blade Force Seriesin alan etkisi yapan hali diyebiliriz.İkinci kitabını açmak için birincinin 1 lvl olması yeterli.Düşük lvl trader koruyan blade hunterlerin çok işine yarar tek atışta 3 thief .İkinci kitap Blade Force Serisi kullanılıyosa lvl kasma sırasında uplamaya pek gerek olucağını sanmam.Toplu olarak yaratık çekmesi fazladan hp pot anlamına gelir.Onun çektiği alandaki yaratıkları blade force serisiyle teker teker çekip kesmekde gayet mantıklı...

Shield Protection Series (pasif):
Block Değeri arttırmaya yarıyan çok güzel bir skill.


Statuslar hakkında bilgi:
Bleed: Karşındakini yaralıyarak yavaş yavaş hp kaybetmesini sağlar ayrıca karşındaki yaralandıgından dolayı mag. ve phy. defancesini büyük ölçüde emer..
Division: Karşındakinin phy. ve mag. defancesini çook büyük bi ölçüde emer.. Karşıdaki bu statusu alırsa vuruşlarınız nerdeyse 2kat artar..
Importent: Karşındakinin phy. ve mag. attacklarını çok büyük bi oranda düşürür. Bu sayede yarı yarıya attack alırsınız..
Knock-Down: Karşınızdaki kişiyi yere düşürür ve bikaç saniye hareket etmesini önler..

Fire:

fireee10.png

İşaretlemediklerim açılmıcak..
1)Fire Force: İmbue kesinlikle fire açılmalıdır.. Bazı kişiler karşımdakini dondurayımda vurayım diye cold açar ama bladerler zaten az vurur bide cold açarsanız vay halinize
Ayrıca universal pill diye bişi var.. IMBUE KESİNLİKLE FİRE ! ..
2)Fire Shield: fire shield serisini kullandıgımızda karşımızdakinden status alma ihtimalimiz azalır.. statuslardan koruyan bi skill diyebiliriz.. açılmalı.
3)Flame Body: Belirli bir oranda phy. attack ımızı yükseltir. En son açılan %9 oranında fazla vurmamızı sağlar.. Açılmalı.
4)Fire Protection: Biliyorsunuz bladerlerin mag. defansı az.. Fire protection serisi bize fazladan mag. defance sağlar.. Açılmalı.
5)Fire Wall: Sadece birinciyi açmamız yeterli.. Bi china char taktiğidir; bi wizardla pvp yaparken bunu basarsanız ilk vuruşu güme gider sizde tek yemessiniz.
** Nukerler zaten açılmıcak..
6)Fire Combustion: Gerekecek bi skill sınıfı ama ben açmadım.. Eu charlarda bulunan stealth ve invisible özelliğini bi süreliğine kaldırıyor..
7)Flame Devil Force: Firenin pasif skillidir.. maxlandığında %9 phy. attack arttırır. Maxlanmalı..

Lighting:
lighti10.png


İşaretlemediklerim açılmıcak..
1)Piercing Force: Açılmalı.. Biliyorsunuz bladerler az vurur.. Hiç olmassa imbue biras vuruş ekler.. İmbue de magical vurur. Eğer bu skili uplarsak magical attackımız yani imbuenin vuruşu artar...
2)Wind Walk: Hızlı hareket etmek daha hızlı canavar değiştirmemize ve daha hızlı kesmemize yarar.. Bu yüzden açılmalı..
3)Concentration: Defancemizi iyi bi ölçüde çoğaltır parry ratio kazandırır.. Açılmalıdır..
4)Heaven's Force: Lighting in pasif skillidir belirli bi ölçüde parry ratio çoğaltır..Açılmalıdır..

Cold:
coldvz10.png


İşaretlemediklerim açılmıcak..
1)Frost Guard: Phy. defance arttırır.. Açılmalıdır..
2)Snow Shield: Belirli bi oranda gelen vuruşların charın mp kısmından azalmasını sağlar.. Mp miz az çünkü full str yiz, ama önemli durumlarda veya eu charlarla pvp yaparken işe yarayacaktır.. Açılmalı ama uplanmasada olur..
3)Cold Armor: Cold un pasif skillidir.. Phy def. arttırır..Açılmalıdır..[/font]

[font=Segoe, sans-serif]Oynama Taktikleri
*Vs Archer:Archerlarin İyi İtemler oldumu sansiniz Yoktur ancak Yatir Batir yaparak isin ustesinden gelmeye calisin.
*Vs Nuker:Nukerle Karşılaştıgınız Zaman Nuker İlk Light Aticaktir Ve 2. ise Fire Dir Sonra Bu Olay Kısır DOngu Gibi Gider Simdi Biz Buna Karşılık Ne Yapacagız İlk Olarak 72 Combo ve 51 Combolardan birini Kullanip Yatir-Batir Calisacagız Block Rationuz İyise Siz Alirsiniz Ama Pek Şansınız Yok.
*Vs Glavie:Saglam İtemi ve Sp si olan kazanir Ama Glavie cinin Yatir-Batir İle Sıkar Ve Dikkatini Dagitirsiniz Glavie PvP den sogur ve olesine dalar ama siz hic bırakmayin yatir-batiri sonuc olarak Zafer dir.
*Vs Dagger:Yenme İhtimaliniz Fazla Yok Ama Block Ratio Cok İyise Ve Sans Sizden Yanaysa Niye Olmasin Daggerle PvP de Combo vurmaya gerek yoktur Onu Yatir-Batir la yawaslatmak daha iyidir cunku onun combosu Siz den kat kat daha saglamdir.
*Vs XBow:Xbow cu ilk olarak size knock back vuracaktir ve uzakta olcaktir.Xbow Cuyu Yenmeye Yeltenmeniz icin İlk 2 Vurusundan 1i block olmasi gerekir Unutmayin Block Olmassa Yenmeyi Düşünmeyin.
*Vs Wizard:Wizard size vurana kadar ilk yatiri siz yapin ve block yerseniz PvP sizindir.Gerisi Boşş.
*Vs Warrior(2 Han):Warior Sizle Denk Gibidir Ama o 15sn1potu vardir BlocklArinizla Yenmeniz Rahattir.
*Vs Warrior(1Han):Sizin Euro nuzdur Baska Hic Bir Sey Degildir Onun 15sn1potu Vardir Sizin1Sn1Pot ama cleric varsa warriorda ve Bless Spelli bastı ise yapcaniz Teksey Bless Spellinin Bitmesidir.
*Vs Warrior(Dual Axe):Gerek Yok
*Skiller Hakkinda Bisi Sölemiyorum(Artik Silkroad Oynayan adam Hangi Skiller Acilcagını Bilmelidir)(Sadece Acilmasi Gerekenler Bunlar Gerisi Size Kalmis)Combo-YatirBatir-DevilCutBlade-Cold/FireElyakma-BuffLar Full(Cünkü Biz Tankız)-MovingSpeed[/font]

[font=Segoe, sans-serif]NOT: Konu Alıntı'dır[/font]
 

Bu konuyu görüntüleyenler: (Toplam: 1 üye ve 0 ziyaretçi 1)

Üst