Disconnect from division manager - Yardım

KORAYKORAY

Üye
Merhaba , serverda aşağıdaki hatayı almaktayım. Oyuna ilk başta girişlerde problem olmuyor fakat bir süre sonra smc bu şekilde bir hata vererek kendini kapattırıyor, eğer onaylamazsam kullanıcılar C7 ve C8 hatası alıyor ve giriş yapamıyorlar.

3x game serverım var , 2x agent server var.
CPU ve RAM kullanımı oldukça düşük.
SMC ye GM olarak giriş yapıyoruz.
server.cfg deki IP adresi ve portlarıda doğrudur.

Birde oyundaki ObjCount değerleri şöyledir,
1. game server = 45k
2. game server = 50k
3. game server = 90k

hatanın kaynağı bunlar olabilir mi?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Armağan UYSAL

ViP Üye
Tahminimce Globalin gidiyor yada sql'in gidiyor. Ama global sql gittiği için yada saldırı aldığı için gidiyor olabilir. Global'i değiştir birde Db'nde sıkıntılı bir kod olabileceğini düşünüyorum. Sql'i çok yoran yada sql'i sonsuz döngüye vs sokan. Yada çok ciddi saldırı geliyor ve bağlantıyı koparıyordur.

KORAYKORAY

Üye
HistoricaL' Alıntı:
Tahminimce Globalin gidiyor yada sql'in gidiyor. Ama global sql gittiği için yada saldırı aldığı için gidiyor olabilir. Global'i değiştir birde Db'nde sıkıntılı bir kod olabileceğini düşünüyorum. Sql'i çok yoran yada sql'i sonsuz döngüye vs sokan. Yada çok ciddi saldırı geliyor ve bağlantıyı koparıyordur.

Hocam Guard kullanıyorum ve dışardan tüm girişler kapalı tüm ip ler ve portlar. , guard başka serverda bu yüzden sadece guardın olduğu yere izin verdim. Site tarafındada access loglarda bir şey göremedim zaten cache kullanıyorum ve flood koruması yaptım buradan da geleceğini düşünmüyorum.

Sql Serverda ise oyunda 500 civarı oyuncu varken sql server cpuda %2 kullanıyor ve memoryde iise yaklaşık 3Gbyte kadar kullanıyor. Genel cpu kullanımı ise %5 - %10 arasında , zaten 24 core makina ve yaklasık 80 Ghz işlemci hızı var ve 96 gbyte ram var. Bu yüzden Sql'in cpu yu yorup kapandığını da düşünmüyorum.

Uzun zamandır bu sorun yoktu birden olmaya başladı. Sonsuz döngüyü nasıl bulabilirim ? Sql serverın loglarına baktım fakat bir hata görünmüyor sadece yedeklerin alındığı zamanı loglamış. EsXi üzerinden baktığımda ise CPU , Network ve diğer herşey stabil görünmekte.

Global manageri nasıl değiştirebilirim? Yardımınız için teşekkür ederim.

Armağan UYSAL

ViP Üye
Global manager.exe 'yi farklı bir tane ile dğeiş bulursan ellenmemiş bul. Değiştirilme tarihinden belli olur. sr patcher ile ellenmemiş olsun yani maksat o. Bir diğer konu mesela çok basit örnekle

declare @a = 0
while @a=0 begin
.......
end
@a hep 0 olacağı için sürekli while döngüsü döner durur sonsuza kadar. sql 'de başka işlemler kitlenir bundan etkilenir elbette. Başıma geçmişte gelmişti :)

eatlam

Üye
KORAYKORAY' Alıntı:
Merhaba , serverda aşağıdaki hatayı almaktayım. Oyuna ilk başta girişlerde problem olmuyor fakat bir süre sonra smc bu şekilde bir hata vererek kendini kapattırıyor, eğer onaylamazsam kullanıcılar C7 ve C8 hatası alıyor ve giriş yapamıyorlar.

1. game server = 45k
2. game server = 50k
3. game server = 90k

Armağanın dediği gibi globalin gidiyor. Bende aynı sorunu çektim yaklaşık 6 ay bir çözüm bulamadım . Bulabilirsem ilk buraya yazacağım . Bende kafasına göre Global Manager kapanıyordu , bazen 1 haftada bazen 1 saatte :)

sorunun kaynagına gelirsek .
kendi tahminimi yazıyorum. 1 kullandıgın cert te sıkıntı var tüm servicelerin acılması baslaması sıkıntı olmadıgı anlamına gelmez özellikle aynı portları kullanan aynı exelerin oldugnu düşünüyorum. exelerini tek tek kontrol et server cord established ( not cord found ) yazıyorsa aynı portu kullanan exelerin vardır. düzgün olanı server cord establihed (127.0.0.1:55432) örnekteki gibidir kırmızı ile yazar. hatalı olan mor ile yukarıda belirttigim gibi yazr.
global managerin kapanmasının bir diger genel sorunu. uniq skilleridir. standart uniqlerin skilleri ile oynadıysan eskiye cevirmeni öneririm. hem refobjchar tablosundan hemde refskill tablosundan. bunun haricinde
kovboinin ilk paylasmıs oldugu plus notice sistemide global managerin kapanmasına yol acıyor.
ek olarak sql serverda herhangi bi connection timeouta düşerse yine global manager kapanır
bunun monitoring ile izleyerek bakabilirsin
ayrıca eğer procedursel bi sorun var ise ki oldugnuu düşünüyorum
fatallog kayıtları sana yardımcı olacaktır

kkyykk

Üye
Merhaba , serverda aşağıdaki hatayı almaktayım. Oyuna ilk başta girişlerde problem olmuyor fakat bir süre sonra smc bu şekilde bir hata vererek kendini kapattırıyor, eğer onaylamazsam kullanıcılar C7 ve C8 hatası alıyor ve giriş yapamıyorlar.

1. game server = 45k
2. game server = 50k
3. game server = 90k

Buradaki aynı hatayı patch atarken alıyorum. Yorumları uyguladım ama sorunum düzelmedi yardımcı olabilecek varmı.

Bu konuyu görüntüleyenler: (Toplam: 1 üye ve 0 ziyaretçi 1)