Bsk Ban uzantılı dosyaları acma

Forsa04

Üye
öncelikle selamun aleykum arkadaşlar bu .Ban ve .Bsk uzantılı dosyalar nasıl açabilirz bilen arkadaşlar yardımcı olursa cok sevinirim

ByCesika

Üye
.ban i .png yaparak fotosuna bakabılırsın diyer araclarıda öyle izin verildiyse egger

Forsa04

Üye
ByCesika' Alıntı:
.ban i .png yaparak fotosuna bakabılırsın diyer araclarıda öyle izin verildiyse egger
Uniquenın bsr sinin icinde attack.01 ban felan var bunlar resimmi yani  paint acmıyor bunları nasıl editleyebilirm mesela

karambole

Üye
bsr be bms uzantılı dosyalar kati modelleme, doku ve animasyon uzantılarıdır. Ayrıca bilinçsizce kurcalanmamasini şiddetle tavsiye ederim ve yine ayrıca devil, unique, dress gibi bilinen ve eklenen her türlü itemin görüntüsünü boyutunu modellemesini ve animasyonlarını buradan ayarlayabilirsin. Değiştirmek istediğin her ne ise buf ve skiller için ayrıca efekt duzenlemen gerekir. Sırf nasıl bir görüntü sergileyecegini merak ettiğim için caos blades eklemeye çalışmıştım dagger karakter için dokusu tutmadığı için beceremedim yani koyu gri model parçası öyle işte merak ettiğin veya sormak istediğin birşey olursa buradan sorabilirsin

Not: 3dsmax ve blender programlarında açabilirsin ve converter ile obj çevirmen gerekir.

Forsa04

Üye
karambole' Alıntı:
bsr be bms uzantılı dosyalar kati modelleme, doku ve animasyon uzantılarıdır. Ayrıca bilinçsizce kurcalanmamasini şiddetle tavsiye ederim ve yine ayrıca devil, unique, dress gibi bilinen ve eklenen her türlü itemin görüntüsünü boyutunu modellemesini ve animasyonlarını buradan ayarlayabilirsin. Değiştirmek istediğin her ne ise buf ve skiller için ayrıca efekt duzenlemen gerekir. Sırf nasıl bir görüntü sergileyecegini merak ettiğim için caos blades eklemeye çalışmıştım dagger karakter için dokusu tutmadığı için beceremedim yani koyu gri model parçası öyle işte merak ettiğin veya sormak istediğin birşey olursa buradan sorabilirsin

Not: 3dsmax ve blender programlarında açabilirsin ve converter ile obj çevirmen gerekir.bri
Bro itemin bms sini sildim kendi tasarladigim bms yi koydumda charin eline itemi alinca calismayi durdurdu diyor

karambole

Üye
Tamam çok güzel peki gerekli boyutlandırmayı ve düzenlemeleri yaptinmi ? Yada dosyayi convert ederken bir tür hata aldın mı ?

Forsa04

Üye
karambole' Alıntı:
Tamam çok güzel peki gerekli boyutlandırmayı ve düzenlemeleri yaptinmi ? Yada dosyayi convert ederken bir tür hata aldın mıevet 
Evet ama objyi bms ye çevirirken model convertir ile meterial bölümüne ne yazicami bilmiyordum salladım orayi ayrıca sadece bms yi değiştiriyor
Ddj felan ellemiyom ondan da olabilir

Bro yeni silah tasarımlar yapmak istiyorum

Yardımcı olursan Sevinirim

karambole

Üye
Şimdi anladığım kadarı ile silah tasarımını yapabiliyorsun buraya kadar sıkıntı yok ayrıca doku ve görünüm için PS kullanman gerek. Unutmadan PS de çalıştırabilmek için Nvidia nin bir eklentisi olacak, plugin desem daha doğru olur. Modelleme de kullandığın dokuyu 2 boyutlu olarak yapılandırır ve istediğin gibi düzenleme yapmanı saglar. Ama renklendirme ve boyutlandırmayı dikkatli ayarla her biri farklı şekilde işlenir. İşin bittiğini var sayarak devam ediyorum kayıt ederken modeldeki bit değerini önceden bilmen gerek internette nasıl bulacağını ayrıntılı bir şekilde anlatıyor. Ve 16-24-32 bit değerleri çarpanlarına göre ondalık değer ve renk kodlarına göre yapılanır. Buda su demek işlediğini resim normal bir BMP değil görüntü kalitesi yüksek olsun diye ayarları degistirirsen elinde Minecrafttan kalma bir kazma kalır bilgin olsun çok vaktim olmuyor gördükçe cevaplaması çalışırım iyi çalışmalar.

.BAN Animasyon formatı şifrelenmiştir 3DS Max la denemedim ama açacağını sanmam BMS açar diye düşünüyorum onuda OBJ çevirirsen

alicanla

Üye
.ban dosyalarını ModelViewer İle görebilirsiniz

.ban ise karakter animasyonları içeriyor

bsk'dan bir görüntü

A
.ban dosyalarını ModelViewer İle görebilirsiniz

.ban ise karakter animasyonları içeriyor

bsk'dan bir görüntü
.BAN : Animasyonun formatını değiştirlmiş şifrelenmiş Joymax tarafından o halidir ama bir sistemle yeni animasyon ekleyebilirsiniz yani imkansız diyip geçmeyin.

Nasıl bir sistem mesela ?
dostum beni yanlis anlama ama bu forumlar yokken hepsi bana donupde abi kanka cart curt çekip birşeyler ogrendiler zamani gelince de ana baci yaptilar felan ondan kimseye bilgi vermiyorum artik buraya yazsam ogrenince insanlar nankör ondan bilgi vermiyorum bu forum sf sinin eski yeni yonetimi tanir severim ki biraz dusunurlerse onlardabeni hatitlarbu forum ilk acildiginda Moderator düm ben sonra o tarz insanlar geldi biraktim