Bölüm Kuralları Mutlaka Okuyunuz!

Bu konu süresiz sabitlenmiştir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Deepblue

Administratör
Yönetici
Administratör
Katılım
19 May 2018
Mesajlar
2,026
Puanları
2
Konum
Ankara
Merhabalar,

Bu bölüme reklam veren herkes aşağıdaki bölüm kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır. Kuralları çiğnerseniz ne olur? Bilerek veya bilmeyerek, isteyerek veya istemeyerek, farkında olarak veya farkında olmayarak hiç farketmez kuralları çiğnerseniz ilk olarak konunuz silinir (insiyatif kullanılan bazı istisnalar hariç). Daha sonra hangi kuralı ne şekilde suistimal ettiğinize ve kuralları çiğnediğiniz için konunuzu sildiğimiz için yani kuralları uyguladığımız için bize karşı alacağınız tavır ve konuşmalarınıza bağlı olarak üyeliğiniz silinebilir ve serveriniz ile isminiz kara listeye alınır bir daha bu forumda üyelik açmanıza ve paralı dahi olsa reklam vermenize izin verilmez. Ayrıca bir konu silindikten sonra hatanızı düzelteniz dahi geri dönüşü olmayacaktır. Konu silindiği anda olay biter. Lütfen konu silindikten sonra neden konum silindi, hatamı düzelttim şeklinde mesajlar atmayınız cevap verilmeyecektir. Konunuzun neden silindiğini kuralları okuyarak öğenebilirsiniz ve silinen bir konunun geri dönüşü ya da o konuya ait ücretin iadesi kesinlikle mümkün olmayacaktır.

Burası bir topluluktur, ve burada biz düzen olması gerekmektedir. Bu düzen ancak belli kurallarla sağlanabilir. Ayrıca topluluklara önemli şeyler bireysel olarak herkese tek tek olacak şekilde değil herkesin göreceği bir alana duyuru yaparak ulaştırılır. Yani bu kurallardan herhangi birini çiğnemeniz durumunda kesinlikle peşinizde dolanılmayacak ve bireysel olarak size ek bir uyarı yapılmayacaktır. Bu bölümdeki herkes için istisnasız kesinlikle ne kadar önemli olduğuna bakılmaksızın mazeret kabul edilmeksizin geçerlidir. Yani kısaca herhangi bir kuralı suitsimal ederseniz sonucu ne olursa olsun katlanmak durumundasınız. Bu kurallara uyamayacağınızı düşünüyorsanız ne bizim canımızı sıkın ne kendi canınızı sıkın ve lütfen bu bölüme reklam vermeyiniz.

1. P.want denen yer ile çalışan serverlardan hiç bir şekilde ne ücretli ne ücretsiz reklam almamaktayız.

2. Konunuzu sürekli üste kalsın diye gerek tek üyelikle gerekse farklı üyelikler açıp konuya sürekli anlamsız mesajlar (güncel, güncellendi, up, oyuncu sayımız şu kadar oldu, devam ediyoruz, durmak yok, oyuna şu eklendi bu eklendi, şu yenilendi bu yenilendi, teşekkürler, sağol...) vb. konunuz mazeret kabul edilmeksizin geri dönüşü olmamak üzere silinip hesabınız sınırsız olarak kapatılacaktır. Herkes kendi konusu üste çıksın diye böyle şeyler yaparsa forumdaki düzen bozulur kaos çıkar lütfen sağduyulu davranınız.

3. Server tanıtım konularınız, server isimleriniz, server site linkleriniz sadece Private Server Tanıtım Bölümünde paylaşılabilir, forumun diğer hiç bölümünde server ismi, server linki vb şeyler yazıp tanıtım yapamazsınız, yaparsanız konunuz silinir ve forumdan süresiz uzaklaştırılırsınız.

4. İçinde server adı geçen kullanıcı isimleri ile (nickler) ile foruma üye olamaz ve bu nickler ile bu bölüme konu açamazsınız. Bu tür isimler suistimale açıktır ve cezası forumdan süresiz olarak uzaklaştırılmaktır. Lütfen kendinize içinde server veya başka bir kuruluş ismi geçmeyen reklama girmeyecek kullanıcı isimleri belirleyiniz üye olma esnasında.

5. Üzerinde server adı bulunan (içinde server adı geçen) veya bir serveri tanıtan herhangi bir görseli & yazıyı imzanızda, avatarınızda, profildeki server (oyun) kısmında veya nerden yazan kısımda kullanamazsınız. Bunu yaptığınız takdirde üyeliğiniz sınırsız olarak kapatılacak ve forumdaki konunuz silinecektir.

6. Açacağınız server tanıtım konularında sadece serverinize ait panelinizin resmi website adresini ve resmi facebook sayfası linkini, logosunu ve görsellerini verebilirsiniz. Bunların dışında bir sunucu firmasının, birlikte çalıştığınız başka bir site veya forumun linkini, logosunu veya görselini paylaşmanız kesinlikle yasaktır. Örneğin satış temsilcimiz şudur (MaxiGame hariç), host firmamız budur, forum sayfamız şudur, guard firmamız budur, tasarımcımız şudur gibi yazılar, linkler ve görseller paylaşılması kesinlikle yasaktır ve bunların paylaşılması durumunda üyeliğiniz durdurulup konunuz silinecektir.

7. Konu başlıkları sürekli değiştirilebilecek bilgiler değillerdir. O nedenle lütfen kendinize baştan sonradan değiştirme zorunluluğu olmayacak kalıcı bir başlık belirleyiniz, çünkü sonradan başlık değiştirme gibi bir imkanınız olmayacaktır. Ayrıca konu başlıklarında şu sembol, karakterler ve noktalama işaretleri hariç "/, - , _ , | , !, . , ( , ) , \ , [ , ] düz ve ters slash, alt tire, orta tire, dik çizgi, nokta, virgül, ünlem, ters ve düz parantezler, köşeli terz ve düz parantezler" özel karakter ve sembol kullanımı yasaktır.

8. Her üyenin bu bölümdeki konulara olumlu olumsuz eleştiri ve yorum yapma hakkı vardır. Lakin hiç bir üyenin bir başka üyeyi suçlama, doğru da olsa yaptıklarını ifşa etmeye çalışma, rezil etmeye çalışma, iftira atma, gurunu kırmaya çalışma, hakaret etme, küfür etme, genel ahlak ve edep kurallarını ihlal etme hakkı yoktur. Yaptığınız yorum ve eleştiriler ölçüsünde kimseyi rencide etmeyecek, kırmayacak, zan altına sokmayacak, suçlamayacak şekilde yapılmalıdır. Yeni belirlenen bölüm kurallarına göre ne kanıtlı ne de kanıtsız insanları suçlayan tarzda mesajları kabul etmeme ve kural ihlallerine dahil etme kararı almış bulunmaktayız. Burası bir oyun platformudur. İnsanları yargılamak, sorgulamak, suçlarını bulup ifşa etmek, cezalandırmak veya doğru yola sevketmeye çalışmak bizim vazifemiz değildir. Bu hukukçuların, dedektiflerin, polislerin, hakimlerin işidir. Mağdur olduysanız yasal yollardan hakkınızı arayın, biz bu olaylara karışmak istemiyoruz çünkü bunlara harcayacak kadar boş zamanımız bulunmamaktadır.

9. Hiç bir server sahibinin vSROForum platformu dışında yaptıkları (dolandırıcılar ile ortak olması, bir sürü server açıp kapatması, oyun sitesinde oyuncu sayısını fazla göstermesi, server dosyalarının veya konusundaki görsellerin kopya olup olmaması, skype - facebook - whatsapp - telefon vb. üzerindeki söylemleri, konuşmaları) ve o serverin içerisinde yaşananlar, yapılanlar (item satışı, gm yardımı, adam kayırma vb.) yönetim şekli, kararları (adil, adil olmayan, haklı, haksız doğru, yanlış, iyi kötü), olayları, sorunları, sıkıntıları [size=small]vSROForum'u kesinlikle ilgilendirmemektedir. Oyun içerisinde ve dışarıda yaşananlar oyun içinde ve dışarıda kalır. Oyunda veya dışarıda yaşanan bazı olayları foruma taşıyıp bazı yaptırımlar yapılmasını talep edemezsiniz, bu tür sorunları foruma taşıyıp forumun düzenini ve huzurunu bozarsanız gerekli cezayı alacağınızı garanti ederim. Biz sadece forumda yaşananlara müdahale edebiliriz. Bir server sahibinden ve oyunlarından memnun değilseniz o oyunu oynamama hakkınızı kullanabilirsiniz. Eğer maddi veya manevi olarak bir zarara uğradıysanız hakkınızı yasal yollardan aramanız gerekmektedir. O adaleti size biz sağlayamayız. Nasıl ki bir oyuna başlarken bize sormuyorsanız ki bize sorsanız "HİÇ BİR PRİVATE SERVERDA OYNAMAYIN" deriz. Buna rağmen oynuyorsanız oluşacak sıkıntıları kendiniz çözmeli ve sonuçlarına katlanmalısınız. Kendi emeğine saygısı olan, kendi emeğine acıyan birisi zaten private serverlardan medet ummaz. Herşeye rağmen private serverlarda oynama riskini göze alıyorsanız bu kendi emeğinize acımadığınızı gösterir. Kendi emeğine saygısı olmayan birisi gelip bizden emeğine saygı duymamızı ve hakkını aramamızı bekleme hakkına sahip değildir. Bu tür olaylara kesinlikle ama kesinlikle karışmıyoruz ve karışmayacağız. Bu tür konuları foruma taşıyanlar kural ihlali yapmış sayılıp gereken cezayı alacaklardır.

10. Tanıtım konusu açabilmek için öncelikle oyununuzun sitesine vSROFORUM logosunu backlinkli şekilde koymanız gerekmektedir. Backlink/logo koymayan serverların tanıtım konuları direkmen reddedilecektir. Koyup konu onaylandıktan sonra kaldıranların da konuları geri dönüşümsüz silinecektir.

Kurallarımız şimdilik 10 maddeden ibaret olup vSROForum yönetimi ilerde gereksinim duyulması durumunda bu kurallara yeni kurallar ekleme, çıkarma ve düzenleme hakkını her zaman saklı tutar. Bu bölüme reklam verenlerin ilerde olabilecek kural güncelleme veya yeni kural eklenme durumlarına karşı konuyu düzenli olarak takip etmelerini ve kuralların gerekliliklerini yerine getirmelerini öneriyoruz.

Önemli: Kuralların uygulanmasında yöneticiler her zaman için kendi insiyatiflerini kullanma hakkına sahiptirler. Yani kuralları çiğneyen birine yönetici insiyatif kullanıp uyarabilir de uyarmayabilir de, ceza verebilir de vermeyebilir de. Eğer yönetici bir konu sahibine bazı kuralları ihlal etti diye uyarı yapıp ceza vermez ise ve yine başka bir server sahibini uyarmadan ceza verirse kimse gelip neden onu uyardın beni uyarmadın şeklinde hesap sorma hakkına sahip değildir. Siz kurallara uyun sorun yaratmayın kafanız rahat olsun. Kimse yönetici insiyatifini sorgulama hakkına sahip değildir, bunu sorgulamaya çalışan ve hesap soranların hesapları direkmen sınırsız şekilde bloke edilecektir.
 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyenler: (Toplam: 1 üye ve 0 ziyaretçi 1)

Üst