Skip to main content
Sitenizle ilgili anlık, acil, geçici ve önemli bilgileri kullanıcılara duyurabilmenizi sağlar.
"Para için değil, insanlık için yapıyoruz."

vSro Forum - vSro Rehberi'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Sizi aramızda görmek güzel ama sitemizden daha iyi yararlanabilmeniz için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız. İlgi ve alakanızdan dolayı vSro Forum - vSro Rehberi yönetimi olarak teşekkür eder, iyi forumlar dileriz.

Giriş ya da Kayıt

Silkroad Private Server Nedir ?

692
890
1
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Silkroad Private Server Nedir ?
#1
Silkroad Private Server Nedir? makalemize başlamadan önce ingilizce private kelimesinin anlamını sizlere açıklayayım.

Private kelimesinin anlamı
İngilizce private kelimesinin Türkçe karşıtı “özel, has, kişisel, şahsi, müstakil, kişiye özel, gizli,  yalnız,” anlamlarını taşımaktadır.

Silkroad Private Server Nedir?
1997 Yılından bu yana milyonlarca oyuncunun oynamış olduğu MMORPG tarzı olan Silkroad Online oyununun üçüncü şahıslar tarafından açılmış olan özel serverlarıdır. Orjinal oyunla hiç bir bağlatıları bulunmaz yönetimlerinde bir, iki kişi olur ve uzun soluklu oyunlar değildir. Orjinal oyunun dosyalarının bazı hackerlar tarafından çalınıp dağıtılması ile oluşmuşlardır.
Silkroad private serverlar orjinal Silkroad’a göre daha kolay ve level kasılması daha hızlıdır. Kimi private serverlar maximum levelde de başlayabilir. Private oyunlarda açıklar çoktur ve sorunların çözümü geç olur yada hiç olmaz. Silkroad private serverlar özel şahıslara ait olduğu için belli başlı büyük sponsorları yada yatırımcıları yoktur. Günümüzde bu tarz oyunların kurulumunu yapan siteler çoğalmıştır. Başlangıçta 200TL ile 300TL arası bir ödeme ile size saatler içinde oyununuzu teslim etmekteler. Bu kurulumu yapıp teslim eden kişilerin çoğunluğu oyunlar ile ilğilenmez ve bir kaç hafta içinde oyunlar kapanır. Kendi imkanlarını kullanarak forumlarda aldıkları bilgiler ile açılan silkroad private serverlar ise daha uzun soluklu olabilirler 1 ila 2 sene arası açık olanlar vardır.
Bazi Silkroad private serverlar kendi imkanları ile gelişirler ve büyürler. İlk başlarda server sahipleri küçük bir sunucu kiralama ile oyunlarını açarlar. Server maliyeleri aylık ortalama 150TL ve 250 TL arasındadır. Bu private serverlar kazançlarını oyunculara item yeda premium gibi oyun içinde fark yaratacak itemleri satarak sağlarlar. Kazançları yatırımlarına göre kat kat iyidir. Aylık ortalama 2500TL ile 15000TL arası kazanç sağlayanları vardır ve kazançları yasal değildir el altından vergi ödemeden kazanç sağlarlar. Çoğu Silkroad private servere güven duyulmaz oyunun bütün kaderi yöneten kişini elindedir. İstedikleri zaman oyunu kapayıp açabilirler GMler el altında yüksek artılı itemler dağıtabilir.


Silkroad Online’nın private serveri olduğu gibi diğer başka büyük oyunlarında private serverlerı vardır. Örneğin World of Warcraft, Knight Online, Metin2, Lineage ve bezeri oyunların private serverleri bulunmaktadır. Dünya genelinde yoğunluklar Wow ve Lineage serverları çok görünmektedir.
Cevapla

İçeriği görüntüleme izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, içeriği görüntüleyebilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Giriş ya da Kayıt

RE: Silkroad Private Server Nedir ?
#2
güzel paylaşım teşekkürler
İmza @Musa KURTGÖZ
Musa KURTGÖZ kullanıcısının imza signatürünü görme yetkisine sahip değilsin veya erişime engellendin.
Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsan site yöneticileri ile iletişime geç.
vSroForum.com ©2015-2018
Cevapla

İçeriği görüntüleme izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, içeriği görüntüleyebilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Giriş ya da Kayıt


Yorum yapma izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, yorum yapabilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

ya da

Kayıt ol!

Topluluğumuzda yeni bir hesap oluşturun.

Kayıt
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi