Skip to main content
Merhaba, Ziyaretçi!

Bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Sitemizden daha iyi yararlanabilmek için "Giriş" yapmalı ya da "Kayıt" olmalısınız ;)

("vSro Forum - vSro Rehberi" ayrıcalıktır!)

vSro Forum - vSro Rehberi ve Paylaşımları
f8 filter
Sun World
Raymond

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Paywant Hakkında Yapılan Asılsız Suçlamalara Cevap
Paywant Hakkında Yapılan Asılsız Suçlamalara Cevap
#1
Son Düzenleme: 19.08.2016, Saat: 00:07, Düzenleyen: Paywant.
Öncelikle bu mesajı yazmamızın sebebi; Bizi karalamaya çalışan şahsın üzerimize oynadığı oyunları, son zamanlarda giderek artan iftira, yalan ve karalamalarını artık sabrımızı taşırdığı için ortaya çıkarmak ve gerçekleri sizlere aktarmaktır.

Bu konu ve içerdiği görsel materyalleri okumak vaktinizi alacak o yüzden şimdiden sizden alacağımız zaman için özür diliyoruz. Ayrıca bu konu, olumlu olumsuz herkesin yorumuna açıktır. Ü.D. gibi hakkımızda yapılan olumlu yorumu silip, olumsuz yorumları silmeme gibi bir politikamız olmadı, olmayacaktır. Her söylediğimiz şeyi olabildiğince kanıtlarla destekleyeceğiz. O yüzden bu konu kendisinin sallayıp, yalan yanlış uydurmaları gibi kalitesiz olmayacak.


İlk sürtüşme ne zaman başladı?

Bildiğiniz üzere SilkroadEpin.com ile Paywant yayın hayatına başlamıştı. Bu domain adresini hatırlayan bilirler, biz bu işe girdiğimizde Ü.D. sitesinde sadece kendi oyununun ürününü satıyordu ve biz piyasaya girerken henüz yeni batmış bir site vardı bu yüzden hızlı bir büyüme yakalamıştık bu konuda bizimle ilk çalışan ve güvenenlere ne kadar teşekkür etsek azdır. İlk sürtüşme işte tam bu noktada muhteşem dehamız, bize sözde yol gösterdiğini iddia eden ancak yaptığımız bannerlardan, sitemizde yanıp sönen "Siparişlerim / Kodlarım" yazısını bile özenip sitesine dahil eden Ü.D.'unda ne hikmetse birden diğer oyunlara erişmesi ile başladı.


Biz kimdik, nereden bu günlere geldik?

SilkroadEpin.com ile başlayan yolculuğumuzdan sonra daha global olma adına TurkPayment.com adresine geçmeyi, odak noktamızı tamamen ödeme sektörüne çevirmeyi kararlaştırdık. Bu adımla birlikte artık TurkPayment olarak anılıyorduk. TurkPayment ile hizmet kalitemizi, komisyonumuzu rekabetin etkisi ile düşürdük ve daha hızlı, daha kararlı çözümler üretmeye başladık. 
Her zaman en doğru olanı, en doğru şekilde aktardık. Müşterilerimize ne istedilerse sunduk, onlar istemeden dahi ihtiyaçları olan çözümleri belirleyip yayına aldık. 
Mikrocard'da bunlardan biriydi, bizden hemen önce başka bir site böyle sistemi devreye almıştı. Ancak Mikrocard fikri daha önce büyük bir firma ile görüşülmüş onlara anlattığımız bir fikirdi. Bizden önce yayına alan kişiler ise hizmeti bu firmadan alıyorlardı. Kısaca bizim fikrimiz bu firma tarafından başkasına pazarlanmıştı. Biz buna ses etmedik, hiç bir yerde itirazımızı görmediniz. Şuan bunu ilk defa dile getiriyoruz. 


Peki Ü.D. kimdir, ne başardı ne yapabildi?

Kendisi öncelikle adaletsiz bir forum sitesi sahibi/yöneticisi ardından ise vergi lehvasız, şirketsiz ödeme işi yürüten bir satış sitesinin sahibi. Tek mesleği ve işi bu, bu yüzden piyasada bizler gibi daha düzgün ve kaliteli iş yapan kişilere bu tür karalamalarda bulunuyor.
-Vergi lehvası yok; 
    Her zaman vergi lehvasının bulunduğunu iddia ediyor ancak böyle bir şey yok.
    Zamanında da bu iddiasını yenilemişti:
        maxigame_vergi_yok.jpg
    Vergi lehvasının olmadığına kanıt: ( Kendisi şikayet sonucu Vergi cezası yemiş, bunuda bizi yıkıyor doğal olarak) . Kendisi vergi vermediği için maliyeden ceza alacak:
        umit_vergi_yok2.png Ü.D. neler yaptı ? ( Kronojik sıraya göre)

- Biz Mikrocard'ı devreye aldıktan sonra Ü.D.'un müşterisi neredeyse bitti, 2-3 oyun vardı sitesinde. Ardından kendisi, bilirsiniz komisyonu %3'e çekti ve bir madde ekledi. ( Komisyon değişebilir adı altında. ). Ticaret ahlakı gereği komisyonun anlaşma süresince bozulmadığı takdirde yukarı doğru değişmemesi gerekiyor. Ancak bu şahıs %3 ile toplayabildiği oyunları %7'e çektikten sonra ilerleyen zamanda tekrar bizimle aynı komisyon oranı olan %10'a çekti. ( Çoğu kez kendisi ve bizzat onunla iş yapmış kişi tarafından bize %20 - %25 seviyelerine komisyonu çekmemiz, piyasadan az kazandıklarını bu şekilde bu işin yapılmayacağı konusunda teklifler geldi. Ancak biz bildiğiniz gibi herkese olabilecek en iyi oranı veriyoruz ve ayrımcılık gözetmiyoruz.). 

    Kanıt: %3 ile Maxicard'ı piyasaya sokmaya çalıştığı dönem:
    Facebook linki: ******
    Silerse diye aldığımız yedek: ******

- Mikrocard sisteminin kopyalayıp Maxicard ismiyle pazarlamaya başladı. 
    Kanıt:  
    Mikrocard'ın yayına başlama tarihi: 5 Aralık 2014 Türk Payment
    Maxicard'ın yayına başlama tarihi: 1 Nisan 2015
    Kendi sitesindeki duyuru: Screenshot
    Silerse diye aldığımız yedek: http://goo.gl/zqWaoX


- Hakkımızda Paywant'ın ne kadar daha denemede olduğunu söylememize rağmen kullanmak istediğini belirten, ve önüne gelen yeni sistemi kullanamayan M.D adlı şahsın gaza getirmesi ile kendi forumunda "TurkPayment Dolandırıcılığı ve Rezilliği Hakkında Bilgilendirme" başlığı altında bir konu açtı bizimle çalışmayan insanlar ve yandaşçılarının yorumları ile bu konuyu mesajlarla doldurdu. Ancak kendisi ile telefonda görüşüp varsa bir hatamız kusura bakmamasını, ancak bahsettiği ve iddia ettiği konuların asılsız olduğunu, M.D'nin iddia ettiği şeylerin asılsız olduğunu ispatladık. Aynı zamanda konusunda yorum yapmamıza izin vermediği için facebook sayfamızda "Konuya yorum yapamayanlar buraya yapabilir." mesajını içeren bir paylaşım yaptık ardından bu paylaşıma gelen 50'den fazla olumlu, kendisine ait 1 olumsuz yorum. İyi niyetine sığınıp konuyu silmesi karşılığı bizde duvarımızdaki paylaşımı kaldıracağız dedik. Kendisi konuyu gizleyip, bize kaldırdım dedi, bunu bugün tekrar aynı konuyu aktif etmesiyle görüyoruz. 

    Kanıt:
    Paywant'ın açık denemeleri sırasında açtığı konu, sol tarafa banner hazırlatmışlığı bile var: http://www.emrahozdemr.com/******/maxiga...nerjpg.jpg (Şuan amacı sözde sizlere zarar gelmemesiymiş, peki zamanında neden facebook'a gelen yorumlar sonrası bizimle anlaşıp konuyu kaldırdı? Şimdi tekrar ödeme sağlayacağı  müşterisi kalmayınca konu ve iftiralar ortaya çıktı.)
    Açtığı konu: Screenshot 
    M.D'nin gelip Özür dilemişsiniz demesi ( Özür dilenmedi, varsa hatamız kusura bakma denildi. ): Screenshot
    Facebook'da paylaştığımız görsel ve gelen yorumlarla ilgili bir kanıtımız yok, çünkü biz tamamen şahsın iyi niyetine güvenip sildik. Bugün aynı konu tekrar aktif edilmiş. Ne kadar hassiyetli siz karar verin. 

- Paywant'ın sunduğu reklam çalışmaları, ödeme çeşitliliği ve kolaylığı sonrası forumunda Paywant kullananlardan reklam almama kararı aldı. Rekabet anlayışına yeni bir boyut getirip, kendi kumunda oyun oynamaya başladı. 

    Kanıt:
    Forum sitesindeki konu: Screenshot
    Silinirse diye aldığımız yedek: https://goo.gl/5RmCmo

- Biz hali hazırda müşterisi olan oyunlara teklifler götürdük ve teklifimizde o ana kadar geçerliliğini koruyan eksikliklerden bahsettik hiç bir şekilde kötüleme içermeyen bu teklif mesajlarımız kendisinin zoruna gitmiş olmalı ki gelip Şirket ortağımıza hakaretlerde bulundu ve yalan yanlış mesajlar yazmaya devam edeceğini belirtti. Bunu bizimde kendi sitemizde yapabileceğimizden bahsetti.(Biliyor ki biz onun gibi değiliz ve böyle bir şey yapmayız.) Ayrıca kendisiyle görüşmeye gitmek istedik bize adres attı, teyit için konum içeren adres istedik nedense gelmenize gerek yok deyip vazgeçti bu görüşmeden. Oysa bizi öldüreceğine dair tehditkâr mesajları atan kendisi değil miydi?


Kanıt

[spoiler]
IMG_0686.PNG
IMG_0687.PNG
IMG_0688.PNG
IMG_0689.PNG
IMG_0690.PNG
IMG_0691.PNG
IMG_0692.PNG
IMG_0693.PNG
IMG_0694.PNG
IMG_0695.PNG
IMG_0696.PNG
IMG_0697.PNG
IMG_0698.PNG
IMG_0699.PNG
IMG_0700.PNG
IMG_0701.PNG
IMG_0702.PNG
IMG_0703.PNG
IMG_0704.PNG
IMG_0705.PNG
IMG_0706.PNG
IMG_0707.PNG
IMG_0708.PNG
IMG_0709.PNG
IMG_0710.PNG
IMG_0711.PNG
IMG_0712.PNG
IMG_0713.PNG
IMG_0714.PNG
IMG_0715.PNG
IMG_0716.PNG
IMG_0717.PNG
IMG_0718.PNG
IMG_0719.PNG
IMG_0720.PNG
IMG_0721.PNG
IMG_0722.PNG
IMG_0723.PNG
IMG_0724.PNG
IMG_0725.PNG
IMG_0726.PNG
IMG_0727.PNG
IMG_0728.PNG
IMG_0729.PNG
IMG_0730.PNG
IMG_0731.PNG
IMG_0732.PNG
IMG_0733.PNG
IMG_0734.PNG
IMG_0735.PNG
IMG_0736.PNG
IMG_0737.PNG
IMG_0738.PNG
IMG_0739.PNG
IMG_0740.PNG
IMG_0741.PNG
IMG_0742.PNG
IMG_0743.PNG
IMG_0744.PNG
IMG_0745.PNG
IMG_0746.PNG
IMG_0747.PNG
[/spoiler]
    
    Kanıt:
Paywant'ın açık denemeleri sırasında açtığı konu, sol tarafa banner hazırlatmışlığı bile var: http://www.emrahozdemr.com/******/maxiga...nerjpg.jpg (Şuan amacı sözde sizlere zarar gelmemesiymiş, peki zamanında neden facebook'a gelen yorumlar sonrası bizimle anlaşıp konuyu kaldırdı? Şimdi tekrar ödeme sağlayacağı  müşterisi kalmayınca konu ve iftiralar ortaya çıktı.)

Açtığı konu: http://prntscr.com/br85l1 
M.D'nin gelip Özür dilemişsiniz demesi ( Özür dilenmedi, varsa hatamız kusura bakma denildi. ): http://prntscr.com/br7wkd
Facebook'da paylaştığımız görsel ve gelen yorumlarla ilgili bir kanıtımız yok, çünkü biz tamamen şahsın iyi niyetine güvenip sildik. Bugün aynı konu tekrar aktif edilmiş. Ne kadar hassiyetli siz karar verin. 
  
- Webmaster forumu olan r10'a 9 sayfa olumlu yorumumuz olmasına rağmen gelip benzeri karalamaları mesaj attı, sonuç olarak forumdan süreli uzaklaştırıldı ve Moderatörden arkadaşıyla birlikte uyarı yedi:
    
   Kanıt:
    Yazdığı karalama mesajı: Screenshot
    Moderatör'ün uyarısı: Screenshot (Keşke kendiside forumunda bu kadar adaletli olabilse.)
    
    
Şimdi de gelelim forumunda paylaştığı iftiraların cevaplarına.

    -Konu Adı: Paywant & Turkpayment Dolandırıcılığı Hakkında Bilgilendirme
    
    -Konu içeriği ve her iddiasının altında cevabımız:
         Merhaba arkadaşlar,

        Bizimle birlikte çalışan bazı arkadaşlarımızdan son günlerde giderek artan bazı şikayetler almaya başladık. Gelen şikayetlere göre Paywanttan Zeyd denen insan gibi görünen ama insanlıkla hiç bir alakası olmayan müsvedde sürekli olarak kendilerini yüceltip bizi kötüleyip müşterilerimizin onlara geçmesi konusunda büyük baskılar kurmaya başlamışlar. Öyele ki adamlar bunalmış durumdalar Zeydin yazdıklarından dolayı.
        
            Cevap: Öncelikle giderek artan şikayetler olsaydı bunu bizim müdahale edemediğimiz Facebook değerlendirmelerde açıkça görebilirdiniz. Ancak böyle bir şey olmadığı gibi kendisinin sayfasında bu değerlendirmeler bölümü yok. Çünkü sayfasının türü Eğlence Sitesi. Bu kasıtlı olarak yapılmış bir şey. 
         
            Paywant için facebook değerlendirmeler ; Paywant
            TurkPayment için facebook değerlendirmeler ;  Türk Payment

      İFTİRA :  Paywantın kalitesi ve hizmeti = ******'i kötüleme politikasına dayanıyor. Başka hiç birşeyileri yok ellerinde. Tamamen bizi kötüleme planları üzerinden rant sağlıyorlar ve insanları kandırıyorlar. 
            
            Cevap : Böyle bir şey yok, eğer ******'i alalen kötülediğimizi iddia ediyorsa gelsin görselle paylaşsın. Arkadaş kendi eksiklerini dile getirdiğimizde kötülediğimizi düşünüyor. Biz sanki sadece Silkroad sektöründeymişiz gibide, bizden rant sağlıyorlar demesi ise gülünç. 
            
      İFTİRA :  Bizimle çalışan tüm arkadaşlardan ricam lütfen bunların dediklerine kanmayınız emin olamadığınız bir konu varsa gelin bana sorun size detayları ile açıklamasını yapayım.
            
            Cevap : Emin olmadığınız bir konu varsa kendisine giderseniz çok güzel karalayacaktır. Emin olmadığınız konuları lütfen bizimle çalışmış / çalışan müşterilerimize sorun. Tarafsız facebook değerlendirmelerimizi inceleyin.
            
     İFTİRA :   Bu olaylar üzerine bu konuyu açmak durumunda / zorunda kaldım. Bu konuda Paywant ile ilgili bazı bilmediğiniz gerçekler ve bilgiler yer almakta. Bu bir karalama konusu değildir katiyyen. İnsanları durduk yere karalamak bana yakışmaz ve asla yapacağım bir iş değildir. Bu konuyu açmadan önce kendileri ile Whatsapp üzerinden günlerce konuştuk yeri geldi rica ettim, yeri geldi yalvardım, yeri geldi sinirlenip küfürler bile ettim kendilerine ve bu işten vazgeçmelerini istedim fakat vazgeçmeyiz böyle devam edeceğiz ne istersen yap dediler. 
            
            Cevap : Belirttiği whatsapp konuşmaları yukarıda mevcut dileyen baştan sona okuyabilir. Kendisi orada bize forumunda istediği gibi hakkımızda yazıp çizeceğinden bahsetti ve şuan bunu gerçekleştiriyor. Vaz geçmemizi istediği şey ise, müşterilerine teklif götürmemizmiş. Hali hazırda zaten müşterin bizden teklif almamış, bir teklif götürmedikçe bizi bilmeyecek ve karalamalarıyla bizi bilmemeye devam edecek. İşte bu kadar ticaret etiğine sahip bu arkadaş.

        --------------------------------------------------------

        İFTİRA : Bu arkadaşlardan 2 sini çok iyi tanıyorum 1-2 sene öncesine kadar her ikiside bu forumda takılıyorlardı. Bunlardan birisinin biraz kodlama bilgisi var (Emrah), diğeri ise tamamen üçkağıtçı ağzı laf yapan birisi (Zeyd). Bu üçkağıtçı vatandaş hergün bana özel mesaj atıp bu işleri nasıl yapacağını sorardı, bizde elimizden geldiğince kimseden birşeyimizi sakınmadık yardımcı olduk. Sonra bunlar gittiler Kıbrıs'ta bir Offshore firma kurdular (%18 KDV'den kaçmak için) ve yazılım bilen vatandaş böyle bir sistem oluşturup bu işe başladılar. İyi ne güzel değil mi? Gayet tabi, girişimci ruhu helal olsun gençlere, takdir ettim başta.
        
            Cevap
            
            1. Şirket ortağımız Emrah'ın aktif olarak kullandığı bir ****** hesabı yok, banladığı cevap için açılan hesapları ise kendisi gayet iyi bilir. Ayrıca "biraz kodlama bilgisi var" dediği kişiye neden Zeyd'i bırak, gel %50 ortaklık, reklamdan pay vereyim dedi?  Teklifi telefonda aldı, aynı teklifi tekrar whatsapp'da dile getirdi yukarıdan okuyabilirsiniz. 
            
            2. Şirket ortağımız Zeyd. Zamanında kendisine ürünlerini satması konusunda teklif götürdü ancak kabul etmedi. Ardından Zeyd kendi ürünlerini satmaya başladı. Bu nasıl yol gösterme, bilgi verme. Ve Üç kağıtçı diye itham ettiği kişi bu güne kadar kime ne zarar vermiş. Varsa böyle bir şey gelsin onlarda bu konunun altına kanıtlarıyla yorum yapsın, kesinlikle kaldırılmasına müsade etmeyeceğiz. 
            
            3. Biz eğitimlerini almış, eTohum gibi bir organizasyonun direk girişimcilikten sonraki mentorluk aşamasında yatırım turlarına çıkmış ancak buradan olumsuz sonuç almamıza rağmen eTohum finalistlerinin açıklandığı günde birebir görüşme ile yatırım almış kişileriz. Kendisi ne hakla bizim girişimci ruhumuza laf söylüyor. Bizi taklit etmekten başka neler yapmış? Bannerları (şuan oyunlarda kullandığı bannerlar konsept olarak Paywant'ın birebir kopyası: Paywant Banner ), aktif servisinin ismi ve sistemi (MaxiCard, Mikrocard'dan özenti.)
            
            4. Şirketimiz Offshore değil, Serbest Liman bölgesinde. Tüzüğümüz ise yaptığımız iş için özenle hazırlandı. 
            
            5. Türkiye'de komisyonculuğun %18 gibi belli bir vergisi yok. Katma Değer Vergisi ayrı bir şeydir. Bu işi Türkiye'de yapan firmaların sayısı ve iş modeli bellidir. Türkiye'de yapabilmelerinin sebebi Vergi lehvası olan işletmeleri kabul etmeleridir. Kıbrıs'ta şirketimizin olmasının sebebi ise tamamen vergi lehvasız müşterilere hizmet verme ve bu işi usulüne göre yapma hedefimizdendir.
            
   İFTİRA :     İlk başta turkpayment.com diye bir site ile online oyun ürünleri ve aracılık hizmetleri ile piyasaya girdiler onu tutturamayınca paywant.com diye site açıp Sonteklif'in yan kuruluşu olan Paytr firmasından ödeme altyapısı alıp onun üzerine kendi karlarını ekleyip kendi hizmetleri gibi sunmaya başladılar.
            
            Cevap : İlk başta SilkroadEpin.com ismi ile işe başladık, ardından globalleşmek için TurkPayment adıyla işimize devam ettik, şuan ödeme istemek anlamına gelen Paywant adıyla devam ediyoruz ve uzun sürede böyle devam edeceğiz. Kendiside SilkroadMax adıyla başlayıp daha global olmak adına ****** adresini satın almıştı. Bu iddiası çok tutarsız ve gereksiz. TurkPayment tutmamış olmasına rağmen kendisinin 8 senelik sitesinin an itibari ile 42.380 üyesi, 3 senelik TurkPayment'ın ise  49.041 üyesi mevcut.
            Madem TurkPayment tutmadı bu kadar üye sayısına nasıl ulaştı?
            
            Kanıtlar
                ****** konu yazılırken olan üye sayısı: 
                    uyesayisi.jpg 
                Turkpayment konu yazılırken olan üye sayısı: ( mysql sorgusu ekranı )
                    sqlsorgu.jpg 

     İFTİRA :   Sonra bunlar şirket masraflarını karşılayamamaya başlayıp gidip Kosgeb'ten önce 30 bin küsür TL civarı hibe aldılar daha sonrasında ise bunu 100 bin TL ye tamamlayıp geri ödeme koşulu ile kredi çektiler. Bu paraları geze geze, o ülke senin bu ülke benim yiyip bitirdiler ve zora düştüler. Sonra ne yaptılar? Gittiler başka ödeme sistemi aracılığı hizmeti sunan firmaların müşterilerini çalmaya çalıştılar. Diğer firmaların müşterilerine tek tek mesajlar atıp o firmaları kötüleyip kendilerini çok iyi gibi göstermeye çalıştılar.
        
            Cevap : Şirket masraflarımızı gayette karşılayabiliyoruz, kendisini bizimle karıştırmasın. Kosgeb'den herhangi bir yatırım veya kredi almamız söz konusu değil. Ne ara nereyi gezmişiz, hangi ülkelere girip çıkmışız bizde ekipçe merak ediyoruz. Ayrıca r10'da kosgebden kredi almadığımız kanıtlarsa sitesini ve olmayan şirketini hibe edeceğini söyledi. Biz en kısa sürede buraya kosgebden kredi almadığımıza dair resmi bir yazı alıp koyacağız. Kendisi o zaman ne yalan atacak çok merak ediyoruz.
            
          Verdiği söz ve Olmayan şirketini devir etme :   Sitesini ve olmayan şirketini hibe edeceğine dair r10 mesajı ( mesaj moderatör tarafından silindi ancak biz yinede görselini aldık):
            sirkethibe.png 

        İFTİRA : 10 milyonluk şirketiz, bize birçok firma yatırım yaptı diyorlar ama külliyen yalan. Kosgeb'ten aldıkları hibe ve krediden başka kimse bunlara yatırım yapmadı ve onuda bir güzel yediler şu an çok zor durumdalar o nedenle benim de dahil herkesin müşterilerine tek tek gidip karalama kampanyası yapıyorlar ve bunun adına ticaret ile ticari plan diyorlar. Oysaki bu düpedüz ticari ahlaksızlık başka birşey değil. Umarım kimse bunların bu borç yatağına bulaşıpta mağdur olmaz.
            
            Cevap : Üst mesajımızdada bahsettik eTohum mentorluk turundan bir şey alamasakta daha sonra Etohum finalistlerinin açıklandığı günde bire bir görüşmeler ile çok sağlam yatırım aldık ve o yüzden halen şirketimiz ayakta. Borç batağında olan bir işletme nasıl her gün ödemeleri sorunsuz yolluyor? Bu yazdıklarına kimler inanıyor çok merak ediyoruz.
            
            
        İFTİRA : Yaptıkları iş yasalda değil tam olarak ama bir şekilde bir kılıfına uydurup şuan için sürdürüyorlar. Bu yaptıkları iş şu linkte yer alan:
        https://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce...siklik.pdf
            
            Cevap : Kendiside bizimle aynı işi yapmakta, o zaman kendiside yasal olmuyor? Biz aksine şirket tüzüğümüzde bu işi yapabileceğimize dair yetkiye sahip K.K.T.C kuruluşlu bir firmayız.
            
        "Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para İhracı İle Ödeme Kuruluşları ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Yönetmelik" kapsamına dahil ve bu yasa gereği faaliyet izinleri olması gereki ancak maalesef yok. Faaliyet izini olan firmalara şuradan bakabilirsiniz:

        Ödeme Kuruluşları

        Burada Paywant veya Zea Bilişim Hizmetleri LTD. görüyor musunuz? Yok işte...
        
            Cevap: Bahsettiği yasa ve tasarıyı biz daha önce Mikrocard panelimizde duyurmuştuk ve adımlarımızı 1 sene önceden atmıştık, zamanında bu yasayı duyurduğumuzda kendisi bunlar dolandırıcı, yalancı gibi ithamlarda bulunmuştu. Şuan aynı kanunu kendisi bizi karalamak için kullanıyor. Verdiği listede olmamazının sebebi K.K.T.C kuruluşlu olmamızdan dolayı böyle bir zorunluluğumuz henüz yok, ancak yakın zamanda K.K.T.C için ayrı bir lisans istenilecek, bunuda buradan kendisine duyuralım ki ileride aleyhimize kullanmak isterse bilgisi olsun.
            
            Kendi sitemizde yaptığımız duyuru :
            d5661efbb310437a9703fbecb9c69898.png
            
            Duyurumuz sonrası kendisi bizi karalamak için açtığı konuda yazdığı metin: 
            7d6ded6530324fd7b53fa2da8c2e8f44.png
            
        BİLGİLENDİRME :    Sistemler order id ile işler, kim nereye ne kadar ödemiş ayrıştırılabilir. Kendisini bizimle karıştırmış, bizim YAZILIM ekibimiz var her şeyi ona göre düzenleriz. Onun gibi dışarıdan hizmet almayız.

    İFTİRA :     Ayrıca 10 milyonluk firma gece gündüz uyumadan yemeden ve içmeden hem bizi hem de diğer firmaları kötülüyor ki bir gün canıma tak ettiler ve haklarındaki şu konuyu açtım:

                
        Konuda benim yazdıklarımdan ziyade alt taraftaki yorumlara bi bakın lütfen bunlarla çalışıpta durduk yere bakiyesi silinen, bakiyesi ortadan kaybolan bir vatandaş gelip derdini anlattı. Daha da gelecekler vardı, bunlar konuyu görünce gelip benden özür dileyip konuyu kaldırmamı istediler bende özür dilemeleri üzerine konuyu kaldırdım. Ancak şuan konuyu tekrar aktif ettim, çünkü halen hem milleti kandırmaya hemde insanları durduk yere karalamaya devam ediyorlar ve maalesef bir sürü kişi bunların dıştan iyi görünen güler yüzüne aldanıp bunların ağına düşüyorlar.

            Cevap : Konusunda görüldüğü üzere sadece kendi ağzı ve bizimle çalışmamış insanların yorumlarından  kendini haklı bizi haksız çıkarmaya çalışıyor. Bahsettiği çoğu şey yanlış olsada ilk defa bir konuda hakkımızda bazı doğru şeylerde söyleyebilmesine sevindik. Nedir bunlar?  Kopazar teması, evet bu işe başlanıldığında yazılım dışarıya yaptırılmıştı (Emrah o zaman şirket ortağı değildi) ve ucuz olması açısından tasarım hazır kullanılmıştı. Tasarımın değiştirilmesi sebebi ise şikayet değil, komple sistemin yeniden yazılması ve düzenlenmesi. 
            Bizim ağımıza düşen diye bahsettiği şahıslar kimler? Böyle kişiler yoksa hayal ürünü memnun olmayan müşteriler yaratan zihni için bir psikoloğa gitme tavsiyesinde bulunuyoruz.
            
      İFTİRA :   Bu arada bu işin başındakilerden biri olsan Zeyd Acar isimli şahıs daha önceden r10 forumda zararlı ve virüslü paylaşım yapmaktan dolayı banlandı. İlgili konu:

        Clash of Clans Bot
            

        Bu konuda banlanmalarına sebep olan ve kendileri yazmışlar gibi tanıttıkları botta açık kaynak bir bot kendilerine ait değil. Botun açık kaynak kodları:

        http://www.idgamer.info/2015/05/clash-ga...ource.html
        
            Cevap : TurkPayment sitesinde bayilerinin ürünlerini satar. İlgili botun sahibi Fırat.N.A adlı şahıs, dileyenlere kendisinin izni ile iletişim bilgisi verebiliriz. Konunun tanıtımını ise şahsın isteği üzerine gerçekleştirmiştik. Ancak packli olduğu için virüslü damgası yedi, savunmasız forum kuralları gereği hesap uzaklaştırıldı. Biz bot yazmayız, biz sadece ödeme işi yaparız. Kendisi gibi her dala atlayıp kazanç kovalamak gibi bir derdimiz yok. 
        

        İFTİRA : Daha bikaç ay öncesine kadar bunlar Turkpayment isimli sitelerinde kopazar.com isimli firmanın çalıntı tasarımını kendi sitelerinde kullanıyorlardı ve yıllarcada o çalıntı tasarımla iş yaptılar. 10 Milyonluk firma kendisine adam akıllı bir tasarım yapamadı, sonra şikayetler üzerine o tasarımı kaldırıp şuan gördüğünüz kıytırık tasarıma geçtiler.

        Kullandıkları çalıntı tasarımdan bir ekran görüntüsü: 

       http://i63.tinypic.com/2dsqn3m.jpg


        Kendi siteleri için adam akıllı özgün bir tasarım yapamayan veya yaptıramayan bir firma, kendi banka hesaplarını açmaktan aciz bir firma kalkmış ortalarda 10 milyonluk şirketiz diye Kosgeb'ten aldıkları krediyi çatır çatır yiyerek büyük patronluk taslıyorlar herkese. Ne kadar acınası ve zavallıca bir durum. 

        Şimdi bunların yandaşları ve şakşakçıları gelip beni yalanlayacaklar zaten kendilerinden de beklediğim tam olarak bu, her haltı yiyip sonra herşeyi yalanlayıp tatlı dilleri ile suçu başkalarına yükleyip her zaman işin içinden sıyrılıyorlar. Benim için sorun yok ben onların gerçek yüzünü çok ama çok iyi biliyorum. Duyarlı bir vatandaş olarak olarak bu konuda forum halkını bilgilendirme ihtiyacı duydum, üzerime düşeni yaptım. İnanıp inanmak herkesin kendi seçimi ve tercihi, haydi herkese iyi forumlar.
            
            Cevap : Kendisinin yandaşları ve şakşakçıları olabilir ancak bizde böyle bir şey yok. Biz kendimiz yapılan iftiralara cevap veriyoruz, bizim tarafısız değerlendirme sistemlerimiz var müşterilerimiz güzel yorumlarını/ kötü yorumlarını oraya yapabiliyor ancak Ü.D.'u tek değerlendirebileceğiniz yer kendi forumu ve bilin bakalım orasını kim yönetiyor Smile .
        
        Kopazar teması için tekrar ediyoruz:  evet bu işe başlanıldığında yazılım dışarıya yaptırılmıştı (Emrah o zaman şirket ortağı değildi) ve ucuz olması açısından tasarım hazır kullanılmıştı. Tasarımın değiştirilmesi sebebi ise şikayet değil, komple sistemin yeniden yazılması ve düzenlenmesi. HATIRLATMA : Kendi forumlarında açmış oldukları asılsız suçlamalara vereceğimiz yanıtları silip hesaplarımız banlandığı için ne yazık ki kendi çevresinde ki insanlarında Yalan Yanlış yorum atmalarından dolayı kendilerini haklı görmektedirler. Adil bir ortamda kanıt sunamadan rezil olacaklarını bildikleri için ne yazık ki kendi forumları hariç başka forumlarda yorum yapmamaktadırlar.


Zamanında açtığı ve Lisans masraflarını karşılayamadığı için kapattığı Kapalı eski şirketin evrağını konuya ekleyerek insanları yanıltıp kandırmaya çalışıyor.


Ne hikmetse iletişim bölümünde farklı bir şirketin ismi yer almakta, http://image.prntscr.com/image/f6e11518a29c4ff7b98b57fad2ac23ce.png

Bu şirket adını google'den aratarak nereye ait olduğunu görebilirsiniz.

Ayrıca R10 forumunda açtığı konuda Kosgeb'den hiç bir şekilde hibe alınmadığımızı kanıtladığımızda Sitesini ve olmayan şirketini devir edeceğini belirtti, büyük bir ihtimalle yine sözünde durmayacak ve bu konuyu geçiştirecektir.

http://i.hizliresim.com/81O1OW.png

NOT : KOSGEB'in verdiği hibeyi kimse sağda solda kafasına göre harcayamaz. Hibe alınabilmesi için önce mal veya hizmet alınır, ardından faturasını ibraz ederek geri ödeme alırsınız.. Kosgeb'in çalışma mantığını bilmeden yalan sözleri ile insanları karalamaya çalışmaktadır.

   
Cevapla
RE: Paywant Hakkında Yapılan Asılsız Suçlamalara Cevap
#2
Bilgilendirme;

Hakkımızda ki asılsız suçlamalar için R10 forumunda açtığı konuda her hangi bir kanıt sunamadığı için açtığı konu kapatılıp hesabı banlanmıştır.

R10 Forumu her iki tarafında adil olduğu bir ortamdır. Büyük bir forumda bir çok ticaret işi yapan kişileri yalan sözleriyle kandırmaya çalışıp delil sunamadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

Her forumu kendi forumu gibi sanan bu kişi ne yazık ki adil ortamda haksız çıkmıştır.

Kosgeb üzerinden yatırım almadığımızı kanıtladığımızda tek geçim kaynağı olan sitesini ve OLMAYAN ŞİRKETİNİ devir edeceğini belirtmişti, Kosgeb'den şahsımıza ait bir kredi veya hibe olmadığını kanıtlar belgelerimiz aşağıda yer almaktadır.

Tüm üyelerin huzurunda vermiş olduğu SÖZÜ tutmasını bekliyoruz. R10 forumunda geri adım attı sitesini vermeyeceğini belirtti, Söylediği her sözün yalan ve asılsız olduğunu buradan anlayabilirsiniz. Kendi forumunda açtığı ve aldığı her yorum kendi yakın çevresi ve bizimle çalışmayan hizmet almayan kişilerin karalama çalışmalarıdır. Hizmet vermeye başladığımız günden beri hiç bir müşterimizi mağdur etmedik ve hizmetimiz süresince de etmeyeceğiz.

AJV9kv.png

İndir EMRAH ÖZDEMİR pdf
İndir ZEYD ACAR pdf


R10'da ki üyeliğini buradan görebilirsiniz Google Fan Webmaster Forum ( Kendi forumu gibi sandığı adil bir ortamda yalan sözleriyle tüm R10 üyelerine rezil etti kendisini )

Bugün banlanacağını anladığında eski hesabı ile davetiye oluşturup bir yeni üyelik daha açmış, ne yazık ki o hesabı da forum yetkilileri tarafından banlandı Google Fan Webmaster Forum

Ek Bilgilendirme --

Kendisi R10 'dan banlanacağını anladığında bir yorum attı, daha sonra kendi çevresinde ki insanlara bakın ben bunun yüzünden banladım diyip haklı çıkmak için, konuya ait tüm konuşmalar PDF olarak yedeklerimiz de durmaktadır. Kendisinin haksız ve Kanıtsız attığı çamurlarda banlanacığını bildiğinden R10'da o şekilde bir yorum attı.

Kendisi bile söylediği sözlere inanmazken bir başkasının inanmasını beklemek mantıksız olacaktır.

R10'da ki görüşmenin PDF kaydını isteyenlere özelden hepsi gönderilecektir.

Çok bilmiş kişi hibe aldığımızı iddia ediyor. Madem bu kadar çok güveniyor bilgisine hibe ve kredimiz kimin adına aldığımızı da söylesin gidip onun adına belge alalım, Konuda yaptığı karalama yüzünden modlar tarafından her hangi bir şikayetimiz olmadan mesajları kaldırılması üzerine bu şahıs sitesini kaybetme korkusundan ne yazık ki SÖZÜNDEN vazgeçmiştir. Söz vermek *** vermeye benzemiyormuş, Daha verdiği sözleri tutmayan ve Şirketi olmayarak insanlara yasal hizmet sunamayan bu kişi, kısa süre içerisinde kendisi ve hizmet sunduğu oyunlar yasal yaptırımlara maruz kaldıklarında ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaklardır.

Kendisinin yasal olmadığını belirttiği bu mesajdan anlaşılmaktadır. Vergi ödemediğinden dolayı Maliye'den ceza yediğini söylemektedir.

umit_vergi_yok2.png
Cevapla
RE: Paywant Hakkında Yapılan Asılsız Suçlamalara Cevap
#3
Son Düzenleme: 12.07.2016, Saat: 22:58, Düzenleyen: Paywant.
R10 forumunda hakkımız da açmış olduğu asılsız konuda banlanacağını anladığında bu yorumu attı bizde yorumuna yanıt olarak banlandığında çevresine bu post yüzünden banlandığını söyleyeceğini yazmıştık, asıl banlanma sebebi asılsız ve yalan olarak açtığı konuda 24 saat içinde hiç bir kanıt sunamadığından bize attığı iftira yüzünden olmuştur.

Ne hikmetse forumun adaletsiz olduğunu söyleyen, bu forumda işim olmaz diyen biri banlanacağını anladığında bu yorumu attıktan sonra kendine yeni bir hesap açıyor ve oda banlanıyor. 

EJdzgv.png 

1dWPaG.png
Cevapla
RE: Paywant Hakkında Yapılan Asılsız Suçlamalara Cevap
#4
tartışma olduğu için yorumlar temizlenmiştir.

PurePower kullanıcısının imza signatürünü görme yetkisine sahip değilsin veya erişime engellendin.
Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsan site yöneticileri ile iletişime geç.
vSroForum.com ©2015-2017
Cevapla
RE: Paywant Hakkında Yapılan Asılsız Suçlamalara Cevap
#5
Son Düzenleme: 25.08.2016, Saat: 22:08, Düzenleyen: Paywant.
Ü.D Paywant ile çalışanları neden dolandırıcılık ile suçlamakta ?

Kendisi son zamanlarda müşteri kaybından dolayı yeterince kazanç sağlayamamakta

R10 ve sikayetver gibi sitelerde açmış olduğu konularda haksız çıkmış ve bunu kendine yedirememiştir. Her yeri kendi sitesi gibi sanıp atıp tutabileceğini düşündüğü için hayal kırıklığına uğramıştır. Buralardan eli boş çıkan Ü.D bu sefer bizimle çalışan müşterileri Dolandırıcılık ile suçlamaktadır. Suçlamasında her zaman ki gibi bir kanıt ve delil sunmamış süslü lafları ile kendi yönetiminde ki sitede yandaşçıları ile birlikte vakit geçirmektedir. Müşterilerimiz hakkında açmış olduğu konuda müşterilerimizden biri ilgili konuya yorum atmış ve sonucu bizleri hiç şaşırtmamıştır.
nE2OYl.jpg
vZRjY6.jpg

İnsanları ise Paywant üzerinden yasa dışı para alışverişi yaptıklarını ve bu şekilde mali sorunlar ile karşı karşıya kalacaklarını söyleyerek gözlerini korkutmaya çalışmaktadır.

Müşteri gizliliği şirketimiz için en önemli kuraldır. Bizimle çalışan her müşterinin yasal bir mecradan talep edilmediği sürece hiç bir bilgisi 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır. Ü.D ise kendisiyle kısa süreli çalışmış ve ardından sunulan hizmetten memnun kalmayan müşterilerin tekrar Paywant'a geçmelerinden dolayı müşterilerin tüm bilgilerini herkese açık şekilde sunmuştur.

Müşterilere yasal iş yapmadığımızı söyleyen ve BDDK 'nın çıkartmış olduğu kanuna göre lisansımızın olmadığını söyleyerek sanki Paywant'ın yasa dışı iş yaptığını insanlara söylemektedir.. Tüm müşterilerimizin bildiği üzere K.K.T.C kuruluşlu olmamızdan dolayı Türkiye'ye Crossborder ödeme hizmeti sunuyoruz. Bu yasalara aykırı bir durum değildir. Dileyen bu statüyü araştırabilir.

Bundan kısa zaman önce insanlara Paywant K.K.T.C kuruluşlu bir firma bizde K.K.T.C kuruluşlu bir firmanın ALTINDAN hizmet veriyoruz diye söylenip duruyordu, nedense biz yasal değiliz ama kendisi ŞİRKETİ olmamasına rağmen çok yasal, bizimle çalışan tüm müşterilerimizin finansal ödemeleri Zea Bilişim Hizmetleri Ltd. üzerinden gerçekleşmektedir. Bu şirkette kendimize ait olup her savunmayı bire bir bizler yapmaktayız. Ü.D gibi başka bir firmanın gölgesinde hizmet sağlamıyoruz.

İlgili kişi her hangi bir şirket sahibi de değildir. Zamanında açmış olduğu Şirketini Lisans ücretleri ağır geldiği için kapatmıştır.

Son zamanlarda yaptığı bu saldırganlık, bizleri çekememesi ve bize karşı kendince başlattığı savaş ile ilgilidir. Zamanında tekliflerimizde, Ü.D'nin hizmetinin eksik yanlarını bahsederek müşteri kazanmaya çalıştık ve kazandıkta, bir firmanın eksiklerinden bahsetmek onu kötülemek değildir. Biz hiç bir zaman Ü.D dolandırıcı, Ü.D şöyle, böyle gibi söylemlerde bulunmadık, eksikleri neyse bunu dile getirdik. Bu konuda ısrarcı olduk, zamanında bundan rahatsızlık duyan Ü.D durumu bize bildirerek ortak bir karara bağlanarak olayı çözdük, ancak kendisi aslı olmayan söylemlerde bulunarak insanları kandırmaya çalışmaktadır.


NOT : Sağda solda insanlara Zeyd'i görürsem öldüreceğim, onu döveceğim, ona bilmeme ne yapacağım gibi söylemlerde bulunmakta, iş icrata gelince adres istediğimizde ise susup kalmakta

Süslü laflar ve yalanların ile sadece kendi kurmuş olduğun sitende ilgi görürsün.

Ü.D müşterinin bize ulaşamadığını söylemiş bu mesajda saati kontrol edebilirsiniz 15:04'de Ü.D'ye yazmış, bize ise maili 15:11'de gönderip 15:46'da yanıt verilmiştir.
52o1go.jpg

Tarafımıza gelen mailin saatini ve yanıt verilen zamanını da görsellerde görebilirsiniz
OEBvyD.png
Cevapla
RE: Paywant Hakkında Yapılan Asılsız Suçlamalara Cevap
#6
keşke beni de ekleseydi o listeyede bende şikayette bulunabilseydim

PurePower kullanıcısının imza signatürünü görme yetkisine sahip değilsin veya erişime engellendin.
Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsan site yöneticileri ile iletişime geç.
vSroForum.com ©2015-2017
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  vSro Hakkında Bilgiler [N-Project] '_NaXSobi_' 2 309 13.02.2017, Saat: 19:12
Son Yorum: '_NaXSobi_'
  Vsro Recolor Edit Hakkında Bilgi '_NaXSobi_' 6 986 20.07.2016, Saat: 20:21
Son Yorum: hackedbypa$a

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi